Biłoraj: Miasto i jego lokale (TYLKO W GAZECIE)

  • 04.03.2021, 08:00
  • Leszek Wójtowicz
Biłoraj: Miasto i jego lokale (TYLKO W GAZECIE) Miasto zaplanowało m.in. bieżące remonty.
Biłgoraj ma 320 lokali komunalnych, z czego 52 to mieszkania socjalne. Obowiązkiem władz miasta jest zapewnić lokale socjalne osobom z wyrokami eksmisji oraz najbiedniejszym mieszkańcom. Miasto odzyskuje więc lokale o niskim standardzie i buduje nowe mieszkania.

W ciągu dekady liczba mieszkańców Biłgoraja zmniejszyła się o 1 360 osób (z 27 265 w 2010 r. do 25 905 w 2020 r.) i można przyjąć, że w kolejnych latach nie będzie się zwiększać. Zapotrzebowanie na lokale komunalne może spaść, ale na pewno nie zniknie. Co roku na biurko burmistrza trafia 40-50 wniosków o przydzielenie takiego lokum.

Różny stan

Miasto ma w tej chwili 320 mieszkań, z czego 52 to lokale socjalne przeznaczone dla osób najuboższych oraz tych, którym w wyroku nakazującym opuszczenie mieszkania sąd orzekł o uprawnieniu do otrzymania takiego lokalu. 106 lokali komunalnych znajduje się w budynkach, które są w 100 proc. własnością miasta. 212 lokali komunalnych znajduje się w budynkach wspólnot mieszkaniowych, a 2 w innych zasobach. Budynki z lokalami komunalnymi znajdują się przy ul. Korczaka, Parkowej, Włosiankarskiej, Lubelskiej, Łąkowej, Zielonej i Zamojskiej w Biłgoraju oraz w Woli Małej (gm. Biłgoraj). Większość jest w średnim stanie technicznym. W 96 lokalach wykorzystywane są piece (ogrzewanie węglowe), pozostałe mają centralne ogrzewanie, ogrzewane są gazem albo mają ogrzewanie elektryczne.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe