Biłgoraj: Tak pracowali w muzeum

  • 05.03.2021, 07:09
  • lew
Biłgoraj: Tak pracowali w muzeum Otwarcie wystawy „Nad Tanwią i Ładą – dzieje Biłgoraja i okolic".
Zeszły rok był wyjątkowy dla Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Z uwagi na pandemię placówka w dużej mierze musiała przestawić się na pracę zdalną.

Z oferty muzeum skorzystało w ub. roku ponad 3,8 tys. zwiedzających, w tym 1 223 osoby odwiedziły muzeum, a 2 383 – zagrodę sitarską. Ze sprzedaży biletów uzyskano prawie 10 tys. zł.

Z dodatkowej oferty skorzystały 232 osoby. To były lekcje muzealne i warsztaty. Pandemia sprawiła, że na żywo udało się je przeprowadzić tylko w pierwszym kwartale ub. roku. Później zadanie to realizowane było w formule tematycznych prezentacji multimedialnych.

Muzeum organizowało w omawianym okresie wernisaże, spotkania, konkursy oraz koncert koncerty. W salach wystawowych prezentowane były wystawy czasowe, ale największym wydarzeniem było otwarcie wystawy stałej „Nad Tanwią i Ładą – dzieje Biłgoraja i okolic”, na którą składają się wystawy szczegółowe: „Pradzieje regionu biłgorajskiego”, „Biłgorajskie do początku XX wieku” oraz „Powiat Biłgorajski 1914-1944”. Ta wystawa stała się wizytówką biłgorajskiego muzeum.

– Otwarcie wystawy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – przypomina dyrektor placówki Marek Majewski.

Sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności muzeum radni powiatu biłgorajskiego wysłuchali na sesji, która odbyła się 25 lutego.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
podkanska
podkanska 05.03.2021, 23:57
ten dyrektor przeskakiwacz z psl do psl piast i do psl i obecnie służy PIS,taki on juz jest gdzie cieplej tam i on.

Pozostałe