Błękitni Obsza. Trzon zachowany

  • 07.03.2021, 06:18
  • MaSzt
Błękitni Obsza. Trzon zachowany Trener Błękitnych Obsza Piotr Paluch tym razem nie przejmuje się kolejną "rewolucją" kadrową w jego zespole.
W Błękitnych Obsza znów zajdą liczne zmiany w kadrze, ale trener Piotr Paluch raczej tym się nie martwi, bo – jak tłumaczy – trzon jego zespołu zostanie zachowany.

Lista piłkarzy, którzy tej zimy przyszli lub mogą przyjść do Błękitnych Obsza, nie jest krótka. Także sporo nazwisk pojawić się może po stronie strat. Klub z Obszy wymienił się z Victorią Łukowa. Oddał tej drużynie bramkarza Janusza Hyza, przyjmując w zamian Oleksandra Kuzowliewa. – Te dwa transfery są już potwierdzone – mówi Piotr Paluch, trener i piłkarz Błękitnych.

Przymierzani do zespołu z Obszy są: Piotr Jarosiewicz (Juvenia Cieszanów), Piotr Larwa (Tarpan Korchów), Mateusz Późniak (Cosmos Józefów), Łukasz Stec (Sparta Łabunie), Mateusz Wojdat (Aleksandria Aleksandrów) oraz bramkarze Łukasz Ryń (Roztocze Szczebrzeszyn) i Daniel Piwowarczyk (Tomasovia). – Poszukuję jeszcze obrońcy i bocznego pomocnika. Jeśli Paweł Konopka wróci do Łady, to być może uda nam się kogoś pozyskać z klubu z Biłgoraja – mówi Paluch.

Do Okęcia Warszawa odszedł Adam Mazurek, Victoria zainteresowana jest pozyskaniem Wojciecha Leśniaka, a w rundzie wiosennej nie zagrają Grzegorz Jonak i Artur Kukiełka, którzy wyjechali za granicę. – Prawdopodobnie wycofamy z rozgrywek zespół juniorów, którego kadra jest niezbyt liczna. Wyróżniający się zawodnicy będą mogli dołączyć do drużyny seniorów – mówi Paluch.

Błękitni przegrali w Zamościu sparing z Gryfem Gmina Zamość 2:4, a potem wygrali w Dachnowie z Victorią Łukowa 5:0 i Zdrojem Horyniec 3:0. Zaliczyli też trzy spotkania kontrolne na boisku „pod balonem” w Nadrzeczu – z BKS Bodaczów, Piastem Babice i Victorią. W planach trener Paluch ma jeszcze sparing z Tarpanem Korchów. – Szymon Kiełbasa, Grzegorz Tadra w obronie, Władysław Szukajło i Piotr Mazurek w pomocy oraz Jarosław Roman i Mateusz Wróbel w ataku – zostają. Trzon zespołu będzie więc utrzymany. Możemy wiosną „namieszać” w klasie okręgowej – twierdzi Paluch.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe