ZaKATARzenie - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 05.03.2021, 06:13
  • tomt
ZaKATARzenie - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Już sam pomysł przyznania Katarowi organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej był irracjonalny. A na dodatek cuchnął tak mocno, że fetor rozniósł się po całym piłkarskim globie. Okazało się jednak, że pieniądze… nie śmierdzą i można za nie kupić bardzo wiele.

W takich samych kategoriach należałoby rozpatrywać  przyznanie Sudanowi Turnieju Czterech Skoczni, a Szwajcarii mistrzostw Europy w windsurfingu. Teraz okazuje się, że przy budowie stadionów trup ściele się gęsto (niestety dosłownie), a ofiary fuszerki i pośpiechu liczone są w tysiącach. Nikt jednak zbytnio się tym nie przejmuje, a gospodarze nie protestują nawet zbyt gwałtownie, gdy ujawniane zostają kolejne tragiczne statystyki. Wyjaśniają jedynie, że 80% przypadków to… zgony z przyczyn naturalnych. Ma to z pewnością tyle samo z prawdą, co słowa Michała Listkiewicza o jednej „czarnej owcy” wśród sędziów po pierwszym z korupcyjnych zatrzymań. Jak świetnie wiemy, ten pojedynczy okaz rozrósł się w całkiem liczne stado, które przez lata kręciło naszą biedną piłką.  

A propos nieszczęść, od porażki zaczął rundę wiosenną Hetman. Trudno było mi nawet wybrać parę porządnych zdjęć z meczu, a zauważyłem, że tak zawsze się dzieje, gdy spotkania są kiepskie. Tyle dobrego, że marznąc na wietrze, nie złapałem... kataru. Tego pisanego wielką literą nie uniknie niestety nikt z nas.  I tylko szejkowie wespół z piłkarską wierchuszką będą na zdjęciach robić dobrą minę do złej gry.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RW
RW 05.03.2021, 16:35
jaki Hetman ? Znowu te łgarstwa ?

Pozostałe