Hrebenne: Ukrainiec "na lewo" przekroczył granicę

  • 03.03.2021, 12:18
  • ak
Hrebenne: Ukrainiec "na lewo" przekroczył granicę Fot. NOSG
Młody mężczyzna chciał dostać się do Polski. Nie miał jednak odpowiednich dokumentów, dlatego granicę z Ukrainą przekroczył nielegalnie. Zatrzymali go strażnicy z Hrebennego.

19-letni Ukrainiec wpadł w niedzielę, 28 lutego w pobliżu granicy państwowej, którą przekroczył pieszo. Pomógł go namierzyć służbowy pies Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej - suczka Dora. Zwierzak przez blisko trzy kilometry prowadził swego przewodnika przez ciężki, podmokły teren, by w końcu odnaleźć nielegalnego migranta, ukrytego w opuszczonym gospodarstwie rolnym. 

– Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatel Ukrainy został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG w Hrebennem. Zatrzymany migrant przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. Zeznał, iż powodem jego wędrówki była chęć przedostania się do Polski – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

19-latek został ukarany mandatem, a później przekazany służbom granicznym Ukrainy.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe