Gm. Adamów: Damski bokser i bimbrownik zatrzymany

  • 02.03.2021, 14:09
  • ak
Gm. Adamów: Damski bokser i bimbrownik zatrzymany Fot. pixabay.com
Po alkoholu robił się agresywny, a trunku mu nie brakowało, bo 56-latek sam go w sporych ilościach produkował w domu. Nielegalną bimbrownie policjanci odkryli, gdy pojechali do mężczyzny po skardze jego zony, która miała już dość, że mąż znęca się nad nią.

53-latka z gminy Adamów skontaktowała się z policją w weekend. Poprosiła o interwencję. Opowiedziała, że jej mąż po alkoholu awanturuje się, wyzywa ją, poniża, krytykuje i wygania z domu. Awantury nierzadko kończyły się też rękoczynami. 56-latek szarpał swoją połowicę i bił po całym ciele. Kobieta powiedziała w końcu "dość".

Do agresora pojechali policjanci z Krasnobrodu. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do aresztu. Jeszcze w domu mundurowi odkryli, że mężczyzna nielegalnie produkuje w domu alkohol. W pomieszczeniach gospodarczych znaleźli całą aparaturę, a także 120-litrowe pojemniki z „zacierem” oraz dwie 10-litrowe drewniane beczki z gotowym już bimbrem. Wszystko to zostało skonfiskowane.

Zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą oraz wytwarzania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru producentów 56-latek usłyszał dzisiaj (2 marca). Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji. Ma też zakaz zbliżania się do swojej żony, musi ponadto opuścić dom, w którym razem mieszkali.

– Używanie przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej wobec osób najbliższych jest zabronione. Jeśli ktoś łamie ten zakaz musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5 – podkreśla Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że za pędzenie bimbru grozi grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do roku więzienia.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 04.03.2021, 12:10
Legancko bimberek był po 15zł to musi się ktoś przy***

Pozostałe