Tomaszów Lubelski: Grad rozwiódł się z Platformą (TYLKO W GAZECIE)

  • 03.03.2021, 08:00
  • Wioletta Dudek
Tomaszów Lubelski: Grad rozwiódł się z Platformą (TYLKO W GAZECIE) Mariusz Grad rocznik 1973. W wyborach samorządowych w 2006 r. został wybrany na radnego sejmiku woj. lubelskiego. Pełnił funkcję członka zarządu województwa odpowiedzialnego m.in. za współpracę zagraniczną, turystykę i promocję oraz sprawy gospodarcze. W 2007 r. zdobył mandat poselski z listy PO.
Mariusz Grad, były już poseł Platformy Obywatelskiej i szef struktur PO w powiecie tomaszowskim, zrezygnował z członkostwa w partii. Decyzję podjął po ogłoszeniu przez Zarząd PO stanowiska ws. aborcji i „Pakietu Praw Kobiet”. – Byłem, jestem i będę za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci – tłumaczy.

O rezygnacji z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, a tym samym z funkcji szefa struktur PO w powiecie tomaszowskim i członka zarządu Regionu Lubelskiego Platformy Obywatelskiej Mariusz Grad poinformował media 20  lutego. W oświadczeniu wyjaśnił, że powodem decyzji jest ogłoszone stanowisko Zarządu Krajowego PO odnośnie liberalizacji prawa do aborcji. "Sprawując mandat Posła RP w latach 2007-2015 podczas prac parlamentarnych głosowałem przeciw aborcji. Byłem, jestem i będą za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci i nie mogę zgodzić się ze stanowiskiem Zarządu PO" – napisał Mariusz Grad.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.03.2021, 07:49
a idź ty w ***, gówno żeś zrobił dla regionu! Tylko oby się nachapać kasy jak choragiewa Ź i Ż. Weź rób wypad stąd najlepiej.
Polka
Polka 03.03.2021, 15:53
Brawo! Pozdrawiamy serdecznie.
daria
daria 03.03.2021, 11:15
Pachnie się ciepła posadka przy PiS.
Jaaaa
Jaaaa 04.03.2021, 06:20
Obie te partie działają razem dla kogoś z góry ale gawiedź tego nigdy nie zauważy

Pozostałe