Tomaszów Lubelski: Nie żyje Andrzej Stechnij. Zostawił po sobie wiele (TYLKO W GAZECIE)

  • 03.03.2021, 06:06
  • wd
Tomaszów Lubelski: Nie żyje Andrzej Stechnij. Zostawił po sobie wiele…
22 lutego zmarł Andrzej Stechnij, nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń, poeta, człowiek o wielkim sercu.

Andrzej Stechnij urodził się 11 listopada 1963 r. w Tomaszowie Lubelskim. Tutaj ukończył szkołę podstawową. Potem uczył się w Zespole Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Lubyczy Król. Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ukończył polonistykę. Jego kariera zawodowa związana była ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim, w której przeszedł wszystkie szczeble awansu zawodowego. Wciąż zdobywał dodatkowe kwalifikacje: ukończył studia podyplomowe z historii, a ostatnio rozpoczął studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa. Za pracę był wielokrotnie nagradzany przez dyrektora szkoły i burmistrza miasta. W 2019 r. otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Więcej przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewelina
Ewelina 08.03.2021, 22:29
Wspaniały człowiek. Bardzo źle mi z myślą, że nie odwiedziłam Pana Andrzeja po latach. Mój ukochany wychowawca. Podarował mi tomik swoich wierszy, gdy byłam w trudnym momencie życia. Dziękuję i do zobaczenia. Sercem z rodziną.
polak
polak 04.03.2021, 10:48
Oczywiście że żyje, tylko opuścił tą powłokę i zapewne w zaświatach nasi hodowcy próbują go wmanipulować w następne wcielenie.

Pozostałe