Myśliwi nie będą polować? (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.03.2021, 07:17
  • Bogdan Nowak
Myśliwi nie będą polować? (TYLKO W GAZECIE) Z opieszałości władz województwa cieszą się zwierzęta.
Sejmik województwa raczej nie zdąży przyjąć uchwały o obwodach łowieckich. Kłopoty na horyzoncie.

Sejmik województwa raczej nie zdąży na czas przyjąć uchwały o obwodach łowieckich. Niezadowoleni są myśliwi, martwą się rolnicy. Podział województwa na obwody łowieckie dokonany w 2018 r. jest ważny tylko do 31 marca. 

Jest się czym niepokoić. Jak tak dalej pójdzie, będziemy niebawem w ogromnym kłopocie – mówi prezes jednego z kół łowieckich na Zamojszczyźnie (prosi o anonimowość). – Rolnicy przyjdą do nas z prośbą o oszacowanie szkód dokonanych przez zwierzęta chronione na przykład łosie oraz po odszkodowania. I co my im wówczas powiemy? Być może nie będziemy mogli także od początku kwietnia polować w obwodach czy prowadzić normalnej gospodarki łowieckiej. To się w głowie nie mieści...

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe