Jak się leczyć w dobie epidemii? (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.03.2021, 07:04
  • Anna Szewc
Jak się leczyć w dobie epidemii? (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com Lekarze zapewniają, że nie unikają swoich pacjentów, nie zamykają się przed nimi i przyjmują w gabinecie zawsze, gdy tylko jest to potrzebne.
Pacjenci mają swoje racje, lekarze swoje, a prawda najpewniej leży gdzieś pośrodku.

Teleporady, teleporady i teleporady. A i to dobrze, jeśli na taką wizytę uda się umówić. Pacjentom już zbrzydły ograniczone kontakty z lekarzami rodzinnymi spowodowane koronawirusem. Skarżą się więc. Z perspektywy medyków rzeczywistość wygląda inaczej.

W zeszłym tygodniu na łamach "Kroniki Tygodnia" opisaliśmy problem, jaki mają pacjenci przychodni w Tarnogrodzie. Były skargi na to, że placówka jest zamknięta i trudno jest się do niej dodzwonić. Publikacja tego tekstu w Internecie wywołała falę komentarzy naszych czytelników. Niektórzy skarżyli się na swoje ośrodki zdrowia.

Pani Jadwiga napisała, że w Michalowie (gm. Sułów) sytuacja wygląda tak samo. Sprawdziliśmy. Problemów z połączeniem telefonicznym nie było właściwie żadnych. Nam udało się przy drugiej próbie.

– Drzwi naszej przychodni nigdy nie były przed pacjentami zamknięte. Oczywiście na początku epidemii liczba wizyt osobistych była nieco ograniczona, ale teraz sytuacja powoli wraca do normy, zwłaszcza, że cały personel jest już zaszczepiony – powiedział nam w czwartkowe popołudnie dr Łukasz Boroch, kierownik tej placówki.

Jak wygląda sytuacja w innych ośrodkach zdrowia, na które skarżyli się pacjenci? Czytaj w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytam
Czytam 02.03.2021, 19:12
Skoro teleporady to może tylko część pieniędzy lekarzowi, a resztę pacjentom aby mieli za co opłacać prywatne wizyty.
 POLKA
POLKA 02.03.2021, 18:08
Mieszkańcy możecie zmienić takich lekarzy i to w bardzo szybki sposób
Ola
Ola 02.03.2021, 12:30
W Telatynie tylko i wyłącznie teleporady, których udzielają pielęgniarki, bo kontaktu z P Doktor nawet telefonicznego nie ma.
Nauczyciel
Nauczyciel 02.03.2021, 09:59
Teleporady Jeszcze nie dawno bylo to nie do pomyslenia A teraz codziennoc Skoro tzw sluzba zdrowia wyszczepiona to dlaczego nadal teleporady?Widocznie tak im to odpowiada ze po co im pacjeci maja sie walesac po osrodkach Mozna powiedziec ze pandemio trwaj!Forsa i tak leci

Pozostałe