Gm. Hrubieszów: Izba Regionalna w Jankach do remontu

  • 01.03.2021, 08:42
  • ak
Gm. Hrubieszów: Izba Regionalna w Jankach do remontu Fot. UG Hrubieszów
Budynek ma swoje lata i jest nadszarpnięty zębem czasu. Aby Izba Regionalna w Jankach (gm. Hrubieszów) wyglądała jak należy, potrzebuje remontu. Uda się go zrealizować dzięki dotacji z Unii Europejskiej.

Obiekt jest prowadzony przez miejscowe sołectwo i koło gospodyń wiejskich. Udało się w nim zgromadzić trochę dawnych sprzętów i urządzeń. Będzie ich jeszcze więcej. Budynek trzeba do tego przygotować. Konieczne jest wzmocnienie i wymiana dachu, okien i drzwi, uzupełnienie ubytków w tynkach i schodach oraz pomalowanie ścian.

Oszacowano, że te prace pochłoną ok. 70 tysięcy złotych. Ponad połowę stanowić ma dotacja, jaką samorząd pozyskał za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Lepsze jutro" z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowa o przyznaniu dotacji w wysokości 45 tys. zł już jest podpisana. Przetarg ma być ogłoszony w marcu, a termin wykonania robót to październik 2021.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe