Tomaszów Lubelski: Duża dotacja na modrzewiowy kościół

  • 01.03.2021, 08:09
  • ak
Tomaszów Lubelski: Duża dotacja na modrzewiowy kościół Fot. Wikimedia Commons/Lollencja
To świetna wiadomość. Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim pozyskała duże pieniądze na konserwację zabytkowej świątyni.

Pieniądze, w wysokości 350 tys. zł pozyskano z programu ochrona zabytków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Parafia otrzyma duże wsparcia, a sama na sfinansowanie modernizacji kościoła ma wyłożyć tylko niewiele ponad 5 proc. kosztów.

Tomaszowski poseł Tomasz Zieliński poinformował na swoim facebookowym profilu, że pozyskane środki pozwolą na kontynuację prac konserwatorsko restauratorskich w nawie głównej i nawach bocznych kościoła - najcenniejszego zabytku w mieście.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
awe
awe 01.03.2021, 12:32
ten kościół nie jest z modrzewia

Pozostałe