Hrubieszów: Porody rodzinne znowu dostępne w szpitalu

  • 28.02.2021, 09:15
  • ak
Hrubieszów: Porody rodzinne znowu dostępne w szpitalu Fot. pixabay.com
Dobra wiadomość dla przyszłych mam i ojców, którzy chcieliby swoje dzieci witać na świecie wspólnie. W szpitalu w Hrubieszowie od poniedziałku (1 marca) znowu możliwe będą porody rodzinne.

Aby para mogła w takim porodzie wziąć udział, musi spełnić kilka ważnych warunków. Jakie są to zasady? Szpital dokładnie wszystko wyjaśnia.

  1. pary przygotowujące się do porodu powinny co najmniej 14 dni przed planowanym porodem maksymalnie ograniczyć krąg kontaktów,
  2.  osoba towarzysząca powinna być zdrowa (bez objawów przeziębienia: kaszel, temperatura, katar itp.) oraz powinna mieszkać z przyszłą mamą przez co najmniej 14 dni przed porodem. Nie może być również objęta kwarantanną, ani izolacją oraz nie mogła mieć kontaktu z osobą chorą z SARS-CoV-2,
  3.  bliska osoba zgłasza się na Izbę Przyjęć szpitala i musi spełnić kilka wymogów: wypełnia ankietę epidemiologiczną, ma mierzoną saturację i temperaturę oraz ma bezpłatnie wykonywany antygenowy test w kierunku COVID-19 - wykonany test uprawnia do jednokrotnego wejścia na teren szpitala,
  4.  poród rodzinny możliwy jest w przypadku uzyskaniem ujemnego wyniku badania ankietowego i negatywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 rodzącej i osoby towarzyszącej,
  5.  ostateczną decyzję dotyczącą możliwości odbycia porodu rodzinnego podejmuje lekarz Oddziału Położniczo-Ginekologicznego,
  6.  osoba towarzysząca kieruje się na Salę Porodową najkrótsza drogą wskazaną przez personel Izby Przyjęć. Powinna posiadać lekką, wygodna odzież i obuwie na zmianę,
  7.  osoba towarzysząca może przebywać w wyznaczonym obrębie Sali Porodowej i jej nie opuszczać, powinna zachowywać bezpieczny 2 m. dystans od osób z personelu, powinna też często dezynfekować ręce oraz mieć założony fartuch jednorazowy i maseczkę medyczną – środki ochrony osobistej zapewnia Szpital,
  8. w zależności od przebiegu porodu może nastąpić zmiana decyzji o sposobie rozwiązania ciąży, skutkująca brakiem możliwości uczestnictwa osoby towarzyszącej (poród zabiegowy, cięcie cesarskie).

Należy pamiętać, że po porodzie mamy i dziecka na oddziale odwiedzać nie można.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xxx
Xxx 28.02.2021, 13:40
To teraz czekamy na zamojski szpital :)

Pozostałe