Złodzieje katalizatorów zatrzymani

  • 26.02.2021, 15:00
  • ak
Złodzieje katalizatorów zatrzymani Fot. policja.pl
Za kradzież grozi do 5 lat więzienia. I z taką karą muszą się liczyć trzej młodzi mieszkańcy powiatu chełmskiego, którzy w zamojskim kradli katalizatory.

Namierzenie sprawców zajęło policjantom kilka tygodni. Zaczęli ich szukać, bo do komendy spływały kolejne zgłoszenia o kradzieżach katalizatorów. W sumie w styczniu i w lutym doszło do 12 takich zdarzeń. Urządzenia znikały z samochodów w Zamościu, Szczebrzeszynie i Krasnymstawie. Łączne straty pokrzywdzonych sięgnęły 19 tys. zł.

Policjanci ustalili, że to dzieło trzech młodych mieszkańców powiatu chełmskiego w wieku 20, 23 i 26 lat. Wszyscy zostali zatrzymani w jednej z miejscowości w gminie Zamość. Mieli tam sprzęt służący im do kradzieży, ale też narkotyki.

Młodzi ludzie zostali przesłuchani, przedstawiono im zarzuty. Wszyscy odpowiedzą za kradzieże, najstarszy również za posiadanie środków odurzających.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fagter
fagter 27.02.2021, 21:27
Łapy powinno im się uciąć tym samym narzędziem,którym oni się posługiwali. A właściciela skupu ( o ile zdążyli je sprzedać) pozbawić całego majątku. Jakby jednego tak ***,to reszta by się nie odważyła skupować kradzionego towaru
ub
ub 28.02.2021, 14:50
Powinny być wprowadzone pozwolenia na posiadanie akumulatorowych boschy.

Pozostałe