Chciał okraść staruszkę. Już siedzi

  • 26.02.2021, 06:30
  • ak
Chciał okraść staruszkę. Już siedzi Fot. policja.pl
Grozi mu do 12 lat więzienia, a na proces poczeka za kratkami. Takie decyzje podjął sąd wobec 46-latka z gminy Zamość, który przyszedł do domu starszej pani, obezwładnił ją i próbował okraść.

Do napadu na 91-letnią, samotną kobietę doszło w niedzielę 21 lutego. Do jej domu wtargnął mężczyzna, chwycił staruszkę za ręce i usiłował okraść, przeszukując jej ubranie. Niczego nie znalazł i uciekł. Staruszka poskarżyła się swojej opiekunce, a ta zawiadomiła policję.

Sprawą zajęli się zamojscy kryminalni. Ustalili, że 46-latek z gminy Zamość bywał czasem u 91-latki. Kobieta dawała mu czasem jakieś drobne sumy. Tak było i feralnego dnia. Mężczyzna dostał co prawda wtedy 5 złotych, ale było mu mało, więc próbował zdobyć dodatkowe pieniądze.

Napadnięta kobieta nie znała jednak personaliów swojego "gościa", nie potrafiła wskazać, gdzie mieszka. Kryminalni sobie z tym poradzili. Zatrzymali mieszkańca gminy Zamość i osadzili w areszcie.

W środę (24 lutego) mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania rozboju. To przestępstwo zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowy aresztowaniu 46-latka na 3 miesięcy. Nie bez znaczenia był fakt, że 46-latek to recydywista.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe