Gm. Horodło: Więcej za śmieci (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.02.2021, 07:00
  • par
Gm. Horodło: Więcej za śmieci (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
Mieszkańcy gminy Horodło zapłacą więcej za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Od lutego stawka wzrosła z 13 zł do 15 zł miesięcznie od mieszkańca za odbiór śmieci segregowanych. Ci, którzy oddają odpady zmieszane, zapłacą trzy razy więcej.

Więcej za obiór i zagospodarowanie śmieci komunalnych w gminie Horodło mieszkańcy płacą od lutego. 

 – Podwyżka wynika z przeprowadzonego wcześniej bilansu. Podstawowymi wymogami gospodarki odpadami komunalnymi jest odbiór jedynie posegregowanych śmieci, a także to, że musi się ona bilansować z opłat śmieciowych wniesionych przez mieszkańców. Gmina nie powinna dopłacać ani złotówki. Skarbnik gminy przeliczyła wpływy z opłat i zestawiła je z kosztami. Wyszło, że zabraknie około 230 tys. zł. Dlatego podwyżka była konieczna – tłumaczy Grzegorz Jeżyna, sekretarz gminy Horodło.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cukierek
cukierek 02.03.2021, 07:50
Kuropatwa z augustynkiem zapraszają
W
W 02.03.2021, 06:26
Strzyżowie jest darmowe śmietnisko Kuropatwa zaprasza.
T.O
T.O 02.03.2021, 06:26
Utajni.
Strzyżowiak
Strzyżowiak 26.02.2021, 14:54
To nie mogą w Strzyżowie tego zasypać jako rekultywacje ? I tak już tam śmietnisko. To po co z zachodu śmiecie sprowadzać?

Pozostałe