Przewoźnicy: Tak źle nie było (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.02.2021, 08:00
  • Justyna Żołnierczuk
Przewoźnicy: Tak źle nie było (TYLKO W GAZECIE) Na trasę zamiast dużych autokarów wyruszają busy.
Firma Transway ograniczyła kursy o ponad połowę, a w weekendy duże autokary zastąpiła mniejszymi. Przedsiębiorstwo Magnum oferujące przewozy międzynawowe obecnie realizuje tylko 30 procent kursów. Przedsiębiorcy załamują ręce i mówią, że tak źle jeszcze nie było.

Pandemia koronawirusa uderzyła w praktycznie wszystkie gałęzie gospodarki, a jedną z tych, która mocno odczuwa jej skutki, jest branża transportowa. Przedsiębiorstwa przewozowe odnotowują znaczący spadek zainteresowania oferowanymi usługami. Firma Transway w marcu 2020 roku zawiesiła czasowo działalność, jednak, aby nie stracić na stałe klientów, dość szybko podjęła decyzję o przywróceniu części przejazdów. Kursy powróciły, ale klientów było znacznie mniej, dlatego liczba przejazdów zmniejszyła się. Z siedmiu kursów oferowanych na trasie Hrubieszów – Warszawa pozostały tylko trzy.

 – Gdy firma wznowiła działalność po wybuchu pandemii, potrafiliśmy mieć utargi rzędu 80-100 zł dziennie, gdzie sama dniówka kierowcy jest o wiele wyższa, nie wspominając już o składkach ZUS i kosztach eksploatacji pojazdów – podaje właściciel przedsiębiorstwa Grzegorz Hunkiewicz.

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Justyna Żołnierczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 19.05.2021, 20:19
Hrubieszowskie dziadostwo 3/4 emerytów kierowców ostatnio emeryt zabił rowerzystę . Straszne. Dniówka. Obserwator
Klaus
Klaus 19.05.2021, 20:35
Podstawa plus dniówka rozumiem?
Kierowca
Kierowca 26.02.2021, 20:33
Przecież dniówka 100zł

Pozostałe