By razem śnieg móc zmóc (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.02.2021, 13:09
  • Maria Dec-Kiełb
By razem śnieg móc zmóc (TYLKO W GAZECIE) Fot. Facebook Drogi odśnieżał samochód strażacki OSP Ulhówek.
Drogi w powiecie są już przejezdne. Jedni się cieszą, inni dyskutują dlaczego było aż tak źle.

Kiedy nadchodzi katastrofa, lepiej współpracować niż pokazywać swoje antypatie. Wójt Ulhówka myśli chyba jednak inaczej. To, że powiatowych władz nie lubi, dla nikogo nie jest tajemnicą. Kiedy rozszalały się śnieżyce, ostentacyjnie odesłał mieszkańców domagających się pomocy do powiatu. A teraz poskarżył się wojewodzie na działania ZDP.

To, co się działo w powiecie tomaszowskim w połowie lutego, to był prawdziwy śniegowy Armagedon. Zasypane drogi, wsie odcięte od świata. Odśnieżanie niewiele pomagało, bo w ledwie odśnieżone miejsca wiatr znów nawiewał biały puch. I trudno się ludziom dziwić, że wypatrywali drogowców, alarmowali, że u nich jest źle. 15 lutego samorząd Ulhówka zamieścił na swoim facebookowym profilu długą listę nieprzejezdnych dróg, informując, że ich właścicielem jest Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, a za ich utrzymanie odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych. I posypały się komentarze. Głównie krytyczne.

Cały artykuł na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 Stała czytelniczka
Stała czytelniczka 24.02.2021, 14:48
W tym czasie wójt lansował się po Rzeplinie odśnieżając po kilka razy dziennie i wstawiajac fotki na FB, jaki to on uczynny jest .
Dominika
Dominika 24.02.2021, 07:27
Właścicielem jest ZDP ale to Kłębka zadanie by ich powiadamiać. Ludzie mają sami wszystko załatwiac między pracą a domem? Niech ten pan już się nie ośmiesza i odda stanowisko komuś kompetentnemu
Ulhówek super gmina
Ulhówek super gmina 23.02.2021, 22:21
Była szansa na zmianę wójta :) Wystarczyło zagłosować, ale jak wójt zrobi przed wyborami wielkie show typu: chodniki, IMPREZY to się nie ma co dziwić, ehh ci starzy ludzie..

Pozostałe