Bełżec: Komu nie jest wsio rybka (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.02.2021, 07:00
  • Maria Dec-Kiełb
Bełżec: Komu nie jest wsio rybka (TYLKO W GAZECIE) Za m sześc. wody z gminnego wodociągu mieszkańcy zapłacą 2,77 zł.
Radnych poróżniła wysokość dopłaty do ceny wody z nowego odcinka gminnego wodociągu.

Sprawa niby prosta, ale taka nie była. Obrońcy gminnych finansów mieli  wątpliwości czy godzi się dopłacać aż tak dużo – prawie 150 zł do m sześc. – jak zaproponowano w projekcie uchwały. Podczas dyskusji nie zabrakło retorycznych figur i wycieczek osobistych.

Ludzie chcą w Bełżcu budować domy. To dla gminy powód do radości, bo jest szansa, że mieszkańców przybędzie, a miejscowość będzie się rozwijać. Na powstałym niedawno osiedlu domy są raptem trzy lub cztery, ale większość działek już wykupiono, więc jest szansa, że powstaną następne. Problem był taki, że w tym miejscu, ze względów sanitarnych (150 m od cmentarza) nie można kopać studni. Gmina problem rozwiązała. Za ponad 1 mln zł zrobiła wodociąg i ujęcie wody. Będą się mogli do niego przyłączyć nie tylko mieszkańcy tego osiedla, ale i ponad 50 domów położonych po drugiej stronie torów kolejowych, a w przyszłości może także szkoła podstawowa.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe