Gm. Turobin: Marzy im się wóz (TYLKO W GAZECIE)

  • 25.02.2021, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Turobin: Marzy im się wóz (TYLKO W GAZECIE) Bez samochodu strażacy z Rokitowa mogą pełnić tylko funkcje reprezentacyjne
W przyszłym roku przypada 90-lecie jednostki OSP w Rokitowie. Druhowie wierzą, że godnie będą świętować jubileusz.

Nadzieja umiera ostatnia – mówią strażacy z Rokitowa, licząc, że wójt odda im forda transita. Ale szanse na to topnieją z tygodnia na tydzień, dlatego postanowili działać i ogłosili zbiórkę pieniędzy na zakup pojazdu bojowego. – Bo co to za straż bez samochodu strażackiego? – pytają druhowie.

Strażakom daje się samochody, u nas się zabiera – mówi sołtys Rokitowa Krzysztof Rekiel. – Niestety, wójt nie ma zamiaru oddać nam forda, dlatego zaplanowaliśmy, że kupimy na potrzeby straży jakiś inny używany samochód.

Na OSP Rokitów można przekazać 1 proc. podatku dochodowego albo dokonać wpłaty do ich skarbonki na stronie Fundacji Siepomaga.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fredek
fredek 27.02.2021, 00:13
miasto robić i bedzie sie wszystko układać,takie to daje cuda ,że ho,ho

Pozostałe