GOK Goraj: Jest jak w kinie

  • 26.02.2021, 06:00
  • lew
GOK Goraj: Jest jak w kinie Wyremontowana i doposażona sala widowiskowa wygląda przepięknie.
Kosztem 2 mln zł zakończył się remont Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Mieszkańcy czekali na to ponad 20 lat.

Oficjalne otwarcie zmodernizowanego GOK-u odbyło się 10 lutego podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej w Goraju.

– To bardzo długo wyczekiwana inwestycja – zauważył burmistrz Goraja Antoni Łukasik. – Mieszkańcy na remont GOK czekali od ponad 20 lat. W tym czasie różne były pomysły i inicjatywy na kompleksową modernizację budynku. Niestety bardzo często na przeszkodzie stawały finanse. W obecnej kadencji samorządu udało się pozyskać środki z funduszy zewnętrznych. Obecny na otwarciu GOK-u wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, podkreślił, że mieszkańcy miasta i gminy Goraj zasłużyli na taki obiekt.

– Działa tutaj mnóstwo stowarzyszeń i organizacji, a kultura Goraja wraz z jego historią jest szczególnym bogactwem – powiedział wicemarszałek Mulawa.

Inwestycja kosztowała 2,2 mln zł, z czego ponad 1,6 mln zł stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Rewitalizacja objęła budynek, zakup wyposażenia oraz zagospodarowanie terenu wokół.

Jak podkreśla dyrektor GOK-u Marta Miszczak-Najda, w odnowionej placówce jest teraz możliwość założenia klubu filmowego czy kółka teatralnego. GOK jest otwarty na współpracę ze stowarzyszeniami i kołami gospodyń wiejskich z terenu całej gminy.

– Najbardziej zachwyca nas sala widowiskowa, która spełnia warunki sali kinowej, teatralnej, widowiskowej. Jest wytłumiona, z możliwością zaciemnienia, ze sceną z kurtyną w przepięknym kolorze bordowo-fioletowym. Sala wyłożona jest parkietem. A dodatkowego sznytu dodaje nieszablonowa tapeta na tylnej ścianie sali: różowo-fioletowe chmury – mówi pani dyrektor.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sutera
sutera 27.02.2021, 00:10
Mają takie cudo a z czego żyć,z samego koloru fioletowego nie da sie ,czy z tej chmury co cały garaj zauroczyła,tylko tam całą dobę siedzieć ,nie wyłazić i z tymi kołami wpadać w samozachwyt,żeby to ,,miasto,, było ze 20 lat wcześniej to szczęscia tego wiecej,, .......ło,.

Pozostałe