Przedwiośnie - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 26.02.2021, 05:19
  • tomt
Przedwiośnie - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Już tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, bo ta – jak wiadomo – przychodzi wraz z pierwszym gwizdkiem. A w sobotę Hetman powinien wybiec na boisko (sztuczne?) przeciwko Wiązownicy.

Dwa tygodnie później gwarno i ciekawie powinno być już od Starego Zamościa przez Tomaszów Lubelski aż po Tarnogród. Chciałoby się napisać „i po Hrubieszów”, ale to akurat wcale takie pewne nie jest, bo Unia wiosną może w lidze nie zagrać.

Na szczęście byliśmy dotychczas świadkami nie takich zwrotów akcji, więc trzeba wierzyć, że i tym razem cała historia zakończy się dobrze. Wszak „unia” oznacza związek i porozumienie, a to zobowiązuje. Warto, żeby hrubieszowianie (bez względu na piastowane stanowiska czy funkcje) o tym pamiętali.

Między trzecią ligą a klasami niższymi jeszcze jeden smaczek, o którym warto pamiętać. W niedzielę, 7 marca (g. 14.30), nastąpi historyczny dzień w historii AMSPN Hetman Zamość. Zespół Tomasza Pociennika zainauguruje bowiem rozgrywki CLJ – U15, mierząc się z Sandecją Nowy Sącz. Dość powiedzieć, że jeszcze wiosną do Zamościa zawita m.in. Wisła Kraków, Cracovia czy Korona Kielce. Pozostaje tylko nadzieja, żeby przyszło nam trzymać kciuki za naszych, siedząc na trybunach. I oby właśnie wiosna dała nam i tę radość.   

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RW
RW 26.02.2021, 11:23
Hetman ??? Czemu łżesz ?

Pozostałe