Gm. Mircze: Gorzki smak samotności (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.02.2021, 07:38
  • Mariusz Parol
Gm. Mircze: Gorzki smak samotności (TYLKO W GAZECIE) Pani Adela została sama
Schorowana kobieta sama w rozpadającym się domu. GOPS: Na razie może tam zostać.

Adela Sobczuk mieszka sama w drewnianym, starym domu bez wody, światła i ogrzewania. Obok w murowanym domu wybudowanym przez panią Adelę i jej męża mieszka jej synowa z wnukami. Schorowaną kobietą nie ma kto się opiekować. Gmina Mircze odmówiła skierowania jej do Domu Pomocy Społecznej. Krewni staruszki obawiają się, że jej dom może się zawalić.

Całą historie poznasz czytając papierowe i e-wydanie Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Les
Les 23.02.2021, 16:11
A w niedziele język na brodę i do komunii, ot rodzina, katolicy bogobojni.
Znajoma
Znajoma 23.02.2021, 12:09
Syn pani Adeli nie żyje. Chodź już ponad rok nie żyje to żonę miał za nic.. nikomu nie życze takiego męża! Teściowa całe życie też synową miała za nic. Wyzywała potrafiła nawet talerzami z zupa za nią rzucać... Przedstawili tylko wersję pani Adeli. Szkoda że nikt nie zapytał synowej jak ta teściowa z synem traktowała. Szczerze podziwiam ją ze potrafiła być z takim człowiekiem bo ja dawno bym to zostawiła zabrała dzieci i uciekla jak najdalej
Brawo
Brawo 23.02.2021, 16:17
Ale w mieszkaniu teściowej fajnie się mieszka, a tu taki wstyd teraz, pół Polski dowiedziało się o kochającej rodzinie, chrześcijanie miłosierni. Teraz czekajcie na jakąś TV na pewno się zjawi. Oj będzie wstyd, gdzie tu uciekać?
Znajoma
Znajoma 23.02.2021, 18:41
A czy to normalne a żeby zostawić żonę bez dostępu do konta? Jak umarł syn pani Adeli totej podłej synowej sąsiedzi ubrania i buty przynosili bo nie miała. Szkoła robiła składkę bo kobieta zostala bez środków do życia! Do sklepu nie chodziła do szkoły też nie zawsze ojciec a wychodziła z domu tylko jak trzeba było dzieci do lekarza zawieść.. czy to normalne? Bo śmierci syna synową chodziła do teściowej ale jesli ona dalej wyzywała i poniżała synową to nie dziwię się! Dość oczerniania synowej bo wnukom i synowej pomogli obcy ludzie nie babcia! Jak sobie zapracowała tak ma! Ja naprawdę rozumiem że szkoda tej pani że żyje w takich warunkach ale może żeby wymagać od kogoś warto zacząć od siebie!
Joanna
Joanna 23.02.2021, 15:25
Tak się dzieje jak przeszłość do Ciebie przychodzie w postaci karmy. Ale to nie zmienia i tak faktu że tej kobiety szkoda jako człowieka, bo jaką osobą była to już tylko najbliżsi mogą się tylko wypowiadać.
Co za kraj..
Co za kraj.. 23.02.2021, 11:54
Bo najlepiej pozabierać majątki a potem niech się GOPS martwi . Żenada!!!!!!!!
Jak tak można!
Jak tak można! 23.02.2021, 08:13
Nie wyobrażam sobie aby rodzina nie podjęła opieki nad schorowaną i żyjącą w takich trudnych warunkach osobą. Pzecieżez wspólnie z mężem wybudowała dom, w którym mieszka teraz syn z rodziną. Be względu na relacje, jakie między nimi panują, to obowiązkiem syna, a nie GOPS-u jest pomoc schorowanej matce. Jest to zwykły chrześcijański obowiązek.
anna
anna 23.02.2021, 10:37
Zgadza się. Też mam w rodzinie osobę bardzo trudną. Opiekujemy się, bo co mamy zrobić? Ale to jest przykład, że zanim ktoś był starszy i schorowany, to był młody. Proszę, żeby o tym pamiętali ci, którzy odnoszą się różnie do dzieci i synowych, zięciów. Przed wami wiek podeszły, więc szanujcie nas.
Synowa
Synowa 23.02.2021, 12:51
Dokładnie

Pozostałe