Sprawiedliwość dla Kosego. Ruszy proces (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.02.2021, 07:06
  • bn
Sprawiedliwość dla Kosego. Ruszy proces (TYLKO W GAZECIE) Martwy Kosy. Zdjęcie wykonaŁ Paweł Marczakowski.
Śledztwo w sprawie śmierci wilka Kosego zostało zakończone. Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała sprawę do sądu. Oskarżonemu myśliwemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wilk o imieniu Kosy został zastrzelony 12 września 2019 roku w miejscowości Żurawnica na terenie obwodu łowieckiego nr 280, dzierżawionego przez Koło Łowieckie nr 59 "Słonka" w Zwierzyńcu. To był 6-letni samiec alfa, przywódca roztoczańskiej watahy, który miał założoną obrożę telemetryczną i był objęty projektem badawczym. Został postrzelony z broni palnej, w prawą stronę jamy brzusznej. Stało się to na polach w sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Cały tekst dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamosmcianin
Zamosmcianin 23.02.2021, 07:58
Powinien być ZAKAZ wieszania czegokolwiek na zwierzętach!!!!!!!! To jest sadyzm.

Pozostałe