Zamość: Z łopatami do walki z zaspami (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.02.2021, 06:51
  • Anna Szewc
Zamość: Z łopatami do walki z zaspami (TYLKO W GAZECIE) Fot. por. Piotr Grabczak/ZK Zamość Odśnieżaniem ulic w Zamościu zajmowali się w zeszłym tygodniu również więźniowie.
Najpierw śnieg zalegał, denerwował mieszkańców Zamościa i utrudniał im życie. Później pojawiła się oferta, która sprawiła, że chętnych do odśnieżania chodników, przystanków autobusowych i przejść dla pieszych zrobiło się więcej niż miejsc pracy.

To była kusząca propozycja – 30 złotych za godzinę pracy (brutto). Ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Chętni mieli zgłaszać się do Centrum Integracji Społecznej. Od poniedziałkowego (15 lutego) ranka telefony dzwoniły jeden po drugim, lista zapełniła się błyskawicznie (decydowała kolejność zgłoszeń), a chętni wciąż byli. 

– Telefony odbieraliśmy jeszcze w czwartek. W sumie chęć pracy zadeklarowało ponad 400 osób. Miejsc było maksymalnie 20. Bardzo wielu osobom musieliśmy odmówić – opowiada Barbara Gajos, kierownik CIS.

Gdzie ci ochotnicy zostali skierowani do pracy? Czytaj w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dora
Dora 23.02.2021, 21:30
Czemu tu się dziwić, każdy chciałby dorobić do tych marnych minimalnych pensyjek albo zarobić wogóle bo o pracę ciężko.

Pozostałe