Gm. Rachanie: 9 rodzin w jedną noc zostało bez dachu nad głową (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.02.2021, 05:22
  • Maria Dec-Kiełb, Wioletta Dudek
Gm. Rachanie: 9 rodzin w jedną noc zostało bez dachu nad głową (TYLKO… Fot. Facebook OSP Huta Dzierążyńska
W kamienicy w Wożuczynie-Cukrowni mieszkało 9 rodzin, w sumie 14 osób, głównie starszych, samotnych. Dorobek życia stracili w ciągu jednej nocy 21 lutego.

 – Pożar wybuchł na poddaszu. I ono spłonęło w całości. Na niższych kondygnacjach to, czego nie strawił ogień, zalała woda. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale wiele osób straciło dach nad głową. Straty są ogromne, a przyczyny pożaru wciąż ustalane – tłumaczy mł. bryg. mgr inż. Jacek Zwolak, rzecznik prasowy KPSP w Tomaszowie Lubelskim. 

Pierwszą pomoc pogorzelcom zapewniła gmina, organizuje ją dalej. Kamienica nie nadaje się do zamieszkania. Tylko straty w infrastrukturze oszacowano na ponad 1 mln zł.

Więcej przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb, Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sąsiedzi
Sąsiedzi 23.03.2021, 12:59
Panie Redaktorze, moze warto sprawdzić, jak ta obiecana organizowana pomoc gminy wyglada obecnie. Z wielkich slow -nici. Zostali sami.
 Pola
Pola 23.02.2021, 21:19
A co tu mozna komentowac stala sie straszna tragedia tylko wspolczucia dla poszkodowanych

Pozostałe