Wyprzedzić osteoporozę. Badania w Tomaszowie Lubelskim

  • 22.02.2021, 06:00
  • ak
Wyprzedzić osteoporozę. Badania w Tomaszowie Lubelskim Fot. pixabay.com
W przyszłym tygodniu w Tomaszowie Lubelskim prowadzone będą badania w kierunku osteoporozy. Specjalny ambulans stanie przy szpitalu na ul. Petera 1.

Badania prowadzone przez personel MD Multi Diagnostica z Krakowa nie są darmowe. Kosztują 35 złotych. Aby z nich skorzystać, nie trzeba mieć żadnych skierowań, wystarczy się zarejestrować, telefonując pod nr: 512 351 600. 

Warto skorzystać, bo osteoporoza to choroba, która w naszym kraju dotyka coraz więcej osób. Według statystyk, cierpi na nią ok. 2,7 mln ludzi. Rozwija się najczęściej zupełnie bezobjawowo, z reguły dotyka kobiet po menopauzie, ale zapadają na nią również mężczyźni oraz osoby młodsze.

Specjaliści zachęcają, by badaniu poddały się też osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Badania, które będą prowadzone w Tomaszowie Lubelskim w środę, 3 marca to densytometria, umożliwiająca rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną. Badanie nie boli, polega na pomiarach radiologicznych z wykorzystaniem niewielkiej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe