Więźniowie odśnieżają Zamość

  • 19.02.2021, 08:00
  • ak
Więźniowie odśnieżają Zamość Fot. por. Piotr Grabczak/ZK Zamość
Zamiast siedzieć za kratkami wyszli na ulice. Dostali łopaty i wzięli się za odśnieżanie Zamościa. Wykorzystanie więźniów do pracy efekt porozumienia między władzami miasta a dyrekcją miejscowego więzienia.

W czwartek, 18 lutego był pierwszym dniem pracy więźniów na ulicach Zamościa. Na początek zostali wysłani na Stare Miasto. Uwijali się m.in. na ul. Kościuszki, Żeromskiego i Kolegiackiej. Pracy nie brakowało, bo śniegu na ulicach i parkingach wciąż jest dużo.

– Zaangażowanie osób pozbawiony wolności w powyższe działania daje im pracę, która uczy, że solidarność i wzajemne wsparcie są niezbędne do właściwego funkcjonowania w społeczeństwie po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności – przekonuje por. Piotr Grabczak z Zakładu Karnego w Zamościu.

Ta inicjatywa odbyła się w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem "Resort sprawiedliwości pomaga".

CZYTAJ TAKŻE: WIĘŹNIOWIE ODŚNIEŻALI HRUBIESZÓW

Przypomnijmy, że zamojskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, aby poradzić sobie z odśnieżeniem miasto postanowiło też do pracy zaangażować mieszkańców. Pod koniec zeszłego tygodnia pojawiła się oferta dorywczej pracy. Chętnym zaoferowane stawkę 30 złotych za godzinę (brutto). Zainteresowanie było potężne. Na jedno miejsce przypadało kilku chętnych. 

 

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niezapominajka
Niezapominajka 19.02.2021, 22:59
Bardzo dobra inicjatywa. Wyjdą na powietrze więźniowie ;coś zrobią pożytecznego, przewietrzą umysł. Przydałoby się więcej takich pomysłów, w czym mogą wykazać się osadzeni, co będzie równocześnie służyło społeczeństwu, które ich utrzymuje.
Prawosławna
Prawosławna 19.02.2021, 15:58
Ludzie przez COVID potracili pracę i nie mają za co kupić chleba albo kawałka parówki w Biedronce. Rząd powinien dawać pieniądze zwykłym ludziom a kryminaliści powinni 16 godzin dziennie rozłupywać skały w kamieniołomie za miskę ryżu.
Bb
Bb 20.02.2021, 08:08
Powinni ale są biedni i pokrzywdzeni przez los że siedzą więc mocno nie popracuje jeden z drugim

Pozostałe