Zamość: Zdalne lekcje z komendy

  • 19.02.2021, 09:00
  • ak
Zamość: Zdalne lekcje z komendy Fot. KMP Zamość
Na pogadankę do szkoły pójść nie można, ale to nie znaczy, że policjanci zaniechali spotkań z młodzieżą. Starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki z zamojskiej komendy rozmawiał z uczniami tak, jak ich nauczyciele, czyli przez internet.

Takie profilaktyczne lekcje online zostały zorganizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8, a także liceów ogólnokształcących nr I i II w Zamościu. 

St. asp. Dariusz Kuropatnicki poruszył temat cyberzagrożeń. Mówił czego w sieci należy unikać, jak się chronić przed internetowymi przestępcami. Przypominał, aby nikomu nieznajomemu nie podawać adresu, numerów telefonów, czy też jakichkolwiek ważnych danych. Radził, aby ostrożnie podchodzić do wszelkich nowych, niesprawdzonych aplikacji, bo wiele może mieć nie tylko ukryte funkcje „szpiegowania”, ale nawet oddziaływać na psychikę młodych ludzi i nakłaniać do wykonywania niebezpiecznych zadań. Podpowiadał ponadto, jak reagować na wszechobecny hejt.

W trakcie pogadanki znalazł się też czas na rozmowę o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

– Zdalne spotkania policjanta z uczniami mają na celu rozpowszechnianie, utrwalanie i zdobywanie przez młodzież wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzięki współpracy z dyrektorami, wychowawcami klas oraz pedagogami poszczególnych placówek oświatowych powiatu zamojskiego policjanci mają okazję połączyć się z uczniami za pośrednictwem platform edukacyjnych i przekazać im wiedzę na temat zagrożeń oraz sposobów ich unikania – podsumowuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe