Nowe inwestycje w gminie Józefów

  • 19.02.2021, 07:06
  • lew
Nowe inwestycje w gminie Józefów Na wymianę dachu i termomodernizację remizy OSP w Hamerni radni zapisali 90 tys. zł.
Ponad 500 tys. zł przeznaczyli józefowscy radni na dodatkowe inwestycje w gminie. W zmienionej uchwale budżetowej pojawiło się kilkanaście zadań.

Rada Miejska Józefowa dokonała zmian budżetowych na ostatniej sesji. Po przetargu na termomodernizację budynku przychodni zdrowia okazało się, że pochłonie ona więcej pieniędzy niż zakładano, dlatego o 100 tys. zł zwiększono środki na to zadanie (do 300 tys. zł). – Na przebudowę chodnika przy ul. Nowej w Józefowie rada przeznaczyła 30 tys. zł – informuje burmistrz Roman Dziura.

W budżecie radni zapisali ponadto 90 tys. zł na wymianę dachu i termomodernizację remizy OSP w Hamerni, 45 tys. zł na utwardzenie kostką placu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Józefowie, 25 tys. zł na zakup i montaż siłowni zewnętrznej przy SP w Majdanie Nepryskim oraz 15 tys. zł na utwardzenie drogi gruntowej w Górecku Starym. Powody do radości mogą też mieć kibice piłki nożnej, bo na modernizację trybun i zadaszenia na stadionie w miejscowości Długi Kąt-Osada, gdzie mecze rozgrywa Cosmos Józefów, przeznaczono 30 tys. zł.

Władze samorządowe przygotowują się również do kolejnych inwestycji, ma które trzeba opracować dokumentację techniczną m.in. na modernizację instalacji centralnego ogrzewania i elektrycznej oraz montażu paneli fotowoltaicznych na szkołach w Józefowie i Majdanie Nepryskim, rozbudowę sieci wodociągowej w Józefowie, Górnikach i Samsonówce, budowę chodnika w Hamerni, zmiany przeznaczenia części budynku byłego LO na schronisko młodzieżowe i amfiteatru przy SP w Józefowie.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Globtroter
Globtroter 19.02.2021, 13:43
A droga do Osuch nadal w czarnej doopie..... Wstyd na całą Polskę, bo drugiej takiej fatalnej nawierzchni nie ma nigdzie.

Pozostałe