Tarnawatka: Między sercem a portfelem. Co ze szkołami? (TYLKO W GAZECIE)

  • 17.02.2021, 14:09
  • Maria Dec-Kiełb
Tarnawatka: Między sercem a portfelem. Co ze szkołami? (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
Czy w gminie pozostanie już tylko jedna szkoła? Radni zrobili pierwszy krok.

Radni gminy Tarnawatka podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji podstawówki w Hucie Tarnawackiej. Rodzice chcą, by szkoła pozostała. Wśród radnych zdania na ten temat są podzielone. – Zamknąć tę szkołę to jakby wyrwać serce Hucie – mówiła przewodnicząca rady.  

W gminie Tarnawatka funkcjonują dwie szkoły. Do Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce uczęszcza ponad 180 dzieci, w podstawówce w Hucie Tarnawackiej uczy się razem z przedszkolakami i zerówką 40 dzieci. Pracuje tam 17 nauczycieli, nie wszyscy w pełnym wymiarze etatów.  

 – Demografia jest nieubłagana. Dzieci tam nie przybędzie, a do szkoły trzeba dokładać z roku na rok coraz więcej. O ile w 2017 roku było to ponad 236 tys. zł, to w ubiegłym roku już ponad 537 tys. zł – tłumaczy Piotr Pasieczny, wójt gminy Tarnawatka. I podkreśla, że gmina nie ma wyboru.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zenek
Zenek 19.02.2021, 22:37
A z dziecmi w domu juz nie mozecie wytrzymac. Nie narzekajcie i nie zazdrosccie belfrom, bo to nie jest latwy kawalek chleba. Pozyjecie i zobaczycie, jak wyglada dowoz uczniow do szkol, szczegolnie tych najmlodszych.
Barbarela
Barbarela 19.02.2021, 11:33
Nauczyciele nauczycielami /demografia nieublagana_-maleje/.zobacz co w gminie darmozjadow pensje jak.ministerialne-ploty kolo sklepu godzinami,a sproboj cos załatwić &to himalaje albo ten ,gdzies tam,albo tamten krory sie jeszcze nie urodzil ,ale juz napisal ustawe.
Rodzic
Rodzic 17.02.2021, 21:33
Skończyć trzeba z kartą nauczyciela. Kiedy nauczyciele nie będą chronieni przez ten komunistyczny przywilej? Zweryfikować pracę trzeba a nie tylko przywileje. I nie dotyczy to tylko Tarnawatka.
Postuluje
Postuluje 19.02.2021, 22:40
Tak, trzeba skonczyc z doplatami dla rolnkow, 500+, zapomogami z gminnych osrodkow, dofinansowaniem dla soltysow, radnych, osp itp. itd.
prywatny biznes
prywatny biznes 17.02.2021, 21:20
17 nauczycieli a 40 uczniów i to jest normalne .Darmozjadów utrzymanie kosztowało sporo i trzeba pognać do prywaciarza tam poznają uroki kraju a nie trala la i pensja za 20 godzin opowiadania bajek .Duży koszt czas skończyć z tym dziadostwem już
Neutralny
Neutralny 17.02.2021, 19:23
Nauczyciele chyba zdają sobie z tego sprawę, że placówka jest do likwidacji czy połączenia. Nie są świętymi krowami. Inni także tracą na pandemii, konkurencji.

Pozostałe