W Tomaszowie Lubelskim czytają na okrągło

  • 19.02.2021, 06:06
  • wd
W Tomaszowie Lubelskim czytają na okrągło Ryszard Lewicki z dyrektorem MBP Jackiem Pawłuckim.
Moli książkowych koronawirus nie odstraszył. W 2020 roku czytano więcej książek niż rok wcześniej– tak wynika z podsumowania roku czytelniczego Miejskiej Biblioteki Komunalnej w Tomaszowie Lub.

Najwięcej książek wypożyczyła w ub. roku Marta Myśliwiec – prawie jedną książkę dziennie (przeczytała ich dokładnie 348!). Głównie „krwiste” kryminały, horrory, wspomnienia z XIX i XX wieku, biografie.

 – Lubię też dobrze napisaną obyczajówkę, ale unikam książek roztrząsających problemy psychologicznie, bo człowiek ma tyle swoich problemów w życiu, a książka ma być rozrywką, ma sprawiać przyjemność, emocje i przemyślenia też ma wywołać, ale przede wszystkim odstresować – mówi pani Marta, która kiedy do niej zadzwoniliśmy była akurat w trakcie lektury „Kalendarza z dziewuchami” Ady Johnson, a w oczekiwaniu na jeszcze nieprzeczytane nowości (w bibliotece obowiązuje bowiem „kolejka”, a to, co nowe, jest wręcz rozchwytywane, dlatego rezerwacja jest konieczna). Dla pani Marty czytanie jest hobby od 30 lat.

Drugą najbardziej aktywną czytelniczką roku 2020 jest Halina Turzyniecka. Przeczytała 239 książek.

 – Mam w swoim życiu okresy czytania. Zaczęłam dużo czytać, gdy poszłam do liceum w Bełżycach, tam zamieszkałam w internacie i do czytania zachęciła mnie koleżanka. Dużo mi to dało. Wiedzy, pogłębienia słownictwa, pewności siebie – opowiada pani Halina. Potem z przerwami też wracała do czytania. 

– Nie ma mowy, żeby w moim życiu nie było książek. W torebce zawsze mam ze sobą jakąś książkę – dodaje. Jej ulubione gatunki to powieści oparte na faktach.

Zaledwie o jedną książkę mniej od pani Haliny przeczytała Czesława Romanek. Rekord padł też w czytelni czasopism. Ryszard Lewicki przeczytał w 1135 tytułów.

4 lutego dyrektor Jacek Pawłucki spotkał się z najlepszymi czytelnikami. Wręczył im dyplomy uznania oraz drobne upominki w postaci książek oczywiście.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe