Pierwszy publiczny żłobek w Hrubieszowie

  • 18.02.2021, 05:50
  • par
Pierwszy publiczny żłobek w Hrubieszowie Fot. pixabay.com
Miasto przymierza się do budowy publicznego żłobka. Z wstępnych założeń wynika, że zostanie on usytuowany przy Miejskim Przedszkolu nr 3 przy ul. Dwernickiego. Ale ta lokalizacja może jeszcze ulec zmianie.

W tegorocznym budżecie Hrubieszowa wydzielono kwotę 70 tys. zł i przeznaczono ją na opracowanie dokumentacji budowy samorządowego żłobka. Miasto zamierza ubiegać się o dofinansowanie budowy takiej placówki w ramach rządowego programu "Maluch+". Wspiera on rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. "Maluch+" jest programem rocznym.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Thea31
Thea31 23.02.2021, 07:33
Nie wiem czy ten żłobek nie umrze śmiercią naturalną; dzieci rodzi się coraz mniej i brak miejsc pracy , żeby oddać dziecko do żłobka to trzeba pracować ( a w Hrubieszowie zakładów pracy jest tak dużo że nie wiadomo do którego iść 😬)

Pozostałe