Monika Skinder - nasze Złotko!

• 17.02.2021, 06:08
  • MaSzt
Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski została mistrzynią świata juniorek w narciarstwie klasycznym, w sprincie.

W fińskim Vuokatti rozegrane zostały mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. Znakomicie w biegu sprinterskim techniką klasyczną, który odbył się we wtorek, 9 lutego, wypadła Monika Skinder.

19-letnia zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, studiująca na AWF w Katowicach zdobyła złoty medal – pierwszy w historii polskiego narciarstwa młodzieżowego (media ogólnopolskie podkreśliły, że takiego sukcesu nie osiągnęła nawet Justyna Kowalczyk, która najlepszy wynik w tej kategorii uzyskała w 2003 roku, zdobywając srebro). To drugi medal Moniki na mistrzostwach świata juniorek. Dwa lata temu w Lahti (Finlandia) zdobyła srebro, także w sprincie stylem klasycznym.

Warto dodać, że wychowanka trenera Waldemara Kołcuna jest czterokrotną mistrzynią Polski w sprincie (2017-2020).