Odmrażanie - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 19.02.2021, 06:00
  • tomt
Odmrażanie - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Choć temperatury na to absolutnie nie wskazują, odmrożenie nastąpiło. Piłkarskie kluby informują więc o pierwszych sparingach, wzbogacając komunikaty o przymrużone oczko, co oznacza średnio jakieś dwa-trzy mecze, których… nie było.

Zapanowała jednak ogólna euforia i mocno zimowe warunki nikomu nie przeszkadzają. Boiska ze sztuczną trawą przeżywają prawdziwe oblężenie i tylko nieco starsi kibice wspominają z rozrzewnieniem czasy, gdy calutką pierwszą połowę hasało się w śniegu po kolana. W drugiej, na ubitym własnymi nogami śniegu, można już było za to trochę pograć w piłkę.

Czasy się jednak zmieniały i kto wie, czy pierwsze mecze ligowe nie będą musiały odbywać się właśnie na syntetycznej nawierzchni. Takie starania podjął już i Hetman Zamość, który za niespełna dwa tygodnie rozpoczyna „wiosenne” granie z Wiązownicą. Nie ma większych szans, żeby mecz odbył się na naturalnej trawie i niewiele tu pomoże nawet tej klasy greenkeeper co Wiesław Wieczerzak.

Prowadzący trzecioligowe rozgrywki ŚZPN powinien więc dać Hetmanowi zielone światło. Tym bardziej, że w Nowym Targu czy w Łagowie gra się na sztucznej przez cały rok, a niczego nie umniejszając obu obiektom, nawierzchnia przy KJ 8 jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla zawodników. Pozostaje oczywiście kwestia dostępu i drogi do szatni, ale przy odrobinie dobrej woli rzecz jest jak najbardziej do zrobienia. Zresztą, zakończę truizmem – zawsze lepiej jest próbować się dogadać niż pokazywać całemu światu błędy. Im szybciej zrozumieją to tzw. ludzie piłki, tym lepiej.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AW
AW 23.02.2021, 15:56
Hetman Zamość ? Jaki Hetman ? Ile jeszcze będą te łgarstwa ?
Pytanie do Redakcji
Pytanie do Redakcji 19.02.2021, 20:50
Pan Wiesław Wieczerzak dba o zieloną trawę? Ale gdzie? Nie jest pracownikiem OSiR, więc o co chodzi?

Pozostałe