Źrebce: Strażacy mają nowy wóz

  • 20.02.2021, 06:04
  • wd
Źrebce: Strażacy mają nowy wóz
Strażacy z OSP Źrebce niedawno skończyli remont garażu, a teraz dostali nowy samochód bojowy MAN w zabudowie Moto-Truck.

Pozytywne zmiany zaczęły się od 23 grudnia 2019 roku, kiedy OSP w Źrebcach (32 czynnych strażaków), została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W związku z tym zaczęto myśleć o zmianie wozu bojowego. W KSRG nie mogą być bowiem wozy mające więcej niż 30 lat, a OSP dysponowała tylko volvo z 1992 roku. Nie było co dyskutować. Gmina i strażacy zaczęli się starać o pieniądze. Udało się: z Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Środowiska strażacy dostali 550 tys. zł dofinansowania, gmina Sułów dołożyła 240 tys. zł i kupiono wóz marki MAN w zabudowie Moto-Truck. Strażacy nie czekali na niego z założonymi rękoma. Mieli do przerobienia stary garaż, żeby było gdzie postawić nowy wóz (MAN jest o pół metra wyższy od starego volvo). Na remont, za zgodą mieszkańców, przeznaczono pieniądze z funduszu sołeckiego z lat 2020 i 2021.

 – Ze starego garażu zostały tylko ściany. Podnieśliśmy dach, wymieniliśmy bramę na nową, założyliśmy system oświetlenia, alarmowy. Wszystkie prace w czynie społecznym zrobili strażacy. Bardzo zaangażowali się też synowie naczelnika Zbigniewa Mazura – Gabriel, Radek i Sebastian, którzy należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dopiero w niedzielę 24 stycznia skończyliśmy sprzątać teren przed remizą, a już w poniedziałek sześciu strażaków pojechało po nowy wóz – mówi Maciej Bartnik, strażak OSP Źrebce.

Druhowie zajechali do Źrebiec nowym wozem 25 stycznia wieczorem. W Sąsiadce na spotkanie wyjechali im strażacy z OSP Wielącza i druhowie ze Źrebiec starym volvo. Potem przywitał ich też wójt Leon Bulak i przewodniczący RG Ryszard Pietrykowski.

Stary samochód ma zostać przekazany innej jednostce z terenu gminy Sułów. Na razie nie wiadomo jeszcze której.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe