Władze gminy z wyrokiem (TYLKO W GAZECIE)

  • 16.02.2021, 08:00
  • Mariusz Parol
Władze gminy z wyrokiem (TYLKO W GAZECIE) Od lewej: sekretarz gminy Paweł L. i wójt Stanisław Cz.
Przed sądem w Hrubieszowie zakończył się karny proces władz gminy Trzeszczany.

Sąd stwierdził, że wójt Stanisław Cz. jest winny przekroczenia uprawnień i ukarał go grzywną w wysokości 6 tys. zł. Sekretarzowi gminy Pawłowi L. i księgowej Gminnego Zakładu Komunalnego Michalinie L. zarzucono składanie fałszywych zeznań. Ich sąd zobowiązał do wpłat na fundusz pomocy pokrzywdzonym.

Akt oskarżenia dotyczył zdarzeń z października 2018 r. Tuż przed drugą turą ostatnich wyborów samorządowych w Internecie opublikowano filmik, na którym Wiesław K. ,specjalista do obsługi koparki Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Trzeszczanach, zarzucił wójtowi, że ten polecił mu zakopać parafialne śmieci na przykościelnej działce przy wykorzystaniu służbowej koparki. W dokumentach jednak nie było śladu tej pracy. Zamiast zakopywania śmieci, wpisano równanie drogi.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (94)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gdeszyn
Gdeszyn 21.02.2021, 10:34
A jest ktoś tutaj z Gdeszyna? Przypimina sobie kroś budowę parkingu przy cmentarzu kiedy to było i kto był wtedy proboszczem?
😂
😂 21.02.2021, 14:16
Uuu. To tam jest parking?😂😂
Gdeszyn
Gdeszyn 21.02.2021, 21:06
No niech ci będzie - brama wjazdowa do cmentarza w Gdeszynie
😂
😂 22.02.2021, 21:13
No to znacząca różnica zapytaj zainteresowanego co robił parking czy bramę bo pewnie do tego zmierzasz.
Gdeszyn
Gdeszyn 22.02.2021, 23:11
Interesuje mnie po lewej stronie tuż tuż przed cmentarzem ten "parking" jadąc od strony kościoła. W którym roku robiono go? Kto był wtedy proboszczem? Ksiądz Ryszard czy ks. Rybiński?
Lampart
Lampart 21.02.2021, 13:03
Uwaga!!!ZOMO węszy.
Lempart
Lempart 22.02.2021, 20:21
Uwaga MIsia POM donosi :)na wszystkich i węszy ...
Lik
Lik 19.02.2021, 16:08
Ten ośrodek zdrowia i to pismo na FB to ochłapy dla naiwniaków,nic tutaj nie będzie bo jest chętnych na leczenie grupa w/w
Egon
Egon 19.02.2021, 18:15
Lik, tobie nie zalezy, bo tutaj nie mieszkasz. Nie wypowiadaj sie czlowieku, bo ta nagonka pewnie ucichnie, jak tzw. Nowi dojda do wladzy. Znajomo wygladaja te wpisy. Tak krytykowano M. S. , oskarzajac nieprawdziwie o naduzycia. I co dzisiaj stwierdzono? Nic, bo to jak mawial Sienkiewicz " ch.., d... i kamieni kupa".
Eloooo
Eloooo 19.02.2021, 17:31
Czekaj czegoś nie rozumiem jak likwidują to źle a jak chcą otworzyć to jeszcze gorzej? Ludzie z Wami napewno wszystko ok? Czy tylko dlatego że gmina coś chce zrobić w tym kierunku to będziecie takim gadaniem torpedować starania? Nie bo nie? Ja prdl dramat. Ino zaorać i drzewa posadzić.
Fakt
Fakt 19.02.2021, 19:38
100/100
Elooo
Elooo 19.02.2021, 15:04
Zamiast pisać głupoty to drukować i wypisywać wnioski, może przyczynicie się do otwarcia w Trzeszczanach Pierwszych ośrodka zdrowia? Chyba że nie jest potrzebny? Piszę tu bo inni jeszcze nie podchwycili info. Pozdrawiam.
stąd
stąd 19.02.2021, 11:03
Dlaczego, jeśli poznam kogoś z Polski i przyznam się, że jestem z powiatu hrubieszowskiego- słyszę śmiech?
Maruda
Maruda 19.02.2021, 13:23
Dlatego że zaciągasz albo że rzut beretem i Ukraina. Może uśmiechają się do wspomnień smaku wina La patik. Nie pochlebiaj sobie ze ta gmina jest naj slyniejsza.
stąd
stąd 20.02.2021, 08:02
Nie chodzi o gminę lecz o cały powiat. A śmiech jest z naszych włodarzy z opaskami na oczach ( ze wskazaniem na Józefa K.). Nawet estoński pokerzysta był tu za karę. A śmieci ze Strzyżowa rozsławione w TVN?
https://www.dziennikwschodni.pl/hrubieszow/estonski-pokerzysta-przegral-zaklad-zamieszka-za-kare-w-hrubieszowie-dlaczego-wybral-to-miasto,n,1000200177.html
https://www.dziennikwschodni.pl/hrubieszow/estonski-pokerzysta-przegral-zaklad-zamieszka-za-kare-w-hrubieszowie-dlaczego-wybral-to-miasto,n,1000200177.html 19.02.2021, 13:56
Estoński pokerzysta przegrał zakład, zamieszkać moał "za karę" w Hrubieszowie. Dlaczego wybrał to miasto?
Estoński pokerzysta przegrał zakład, zamieszka "za karę" w Hrubieszowie. Dlaczego wybrał to miasto?
Wakacje w Lubelskiem to skutek przegranego zakładu. Podczas Cash Game Festival Janar Kokk założył się z Martinem ,,Franke” von Zweigbergkiem o to, kto lepiej wypadnie podczas pokerowych zmagań. Estończyk przegrał. Miał do wyboru – przez cały rok płacić zwycięzcy po 5 euro dziennie lub przeprowadzić się do wskazanej przez niego miejscowości. Kluczem w poszukiwaniach miejsca była jak największa odległość od dużego lotniska, morza, oceanu i jezior oraz jak najmniejsza liczba dróg prowadzących do miejscowości.
Bravisimo
Bravisimo 19.02.2021, 11:35
Widocznie w Polsce i poza Polską czytają ziomale Kronikę Tygodnia i patriot24.net oglądają i lubihrubie w eter wieści z powiatu na 4 końce świata roznosi. A oglądaliście karierę Nikodema Dyzmy? Marylka ze Stachem też niezłą karierę robią i pani wójtowa z Werbkowic sławna coraz bardziej. Pozdrawiam redaktorów KT i Patriota, lubiehrubie -dobrą odwalacie robotę!
😉
😉 19.02.2021, 11:21
A patrzyłeś w lustro? Albo robisz coś źle. Np. Cześć. Jestem z powiatu hrubieszowskiego. Mam na imię Tomek. Zmień kolejność, będzie lepiej. A tak serio kogo obchodzi? Większość spoza województwa nawet nie wie gdzie leży Hrubieszów.
Ansztain
Ansztain 17.02.2021, 17:43
Patriot 24 net.
M jak milosc
M jak milosc 17.02.2021, 21:33
Idźcie do księgowej GZUK załatwi Wam podwyżki 100 zł. Tak ludzie mówili jak z mowennej wracali
OjPawełek
OjPawełek 17.02.2021, 09:44
Sekretarz już drugi raz z rzędu uznany został przez sąd w Hrubieszowie winnym. Zrobił radcostwo prawne z dofinansowania za pieniądze podatników i obrósł skrzydełkami w Trzeszczanach, to go w sądzie gaszą, tak to po krótce wygląda. Ciągnie się.jeszcze trzecia sprawa, zdaje się w sądzie w Zamościu. Pytanie do sekretarza: "ileż można"? Może z powołaniem się minąłeś, skoro taki radca z ciebie i prawnik, dobry byłby z ciebie handlarz na bazarze albo autokomisie nawet na szrocie, bo gadane masz niezłe i długi język, co ty na to?
Makiawelli
Makiawelli 18.02.2021, 10:45
Nagonke najlepiej uprawiac. Te metody stosowano rowniez wobec Pani Starosty M.S. Ta sama forma. Kto za tym stoi? Poszlaki prowadza do pewnej grupy. Wiadomo gdzie. Metody z "Ksiecia".
Mało wam?
Mało wam? 18.02.2021, 23:01
Niezła grupa zasiadła na ławie oskarżonych i zapadł oto wyrok władzy gminnej. Trzymajmy się faktów i aktów. A łzy jak lecą to cóż..., czy zastanawiał się który przez co Wiesiek przeszedł z powodu waszej "urzędowskiej grupy"? I przestańcie owijać w bawełnę to co nawydziwialiście, manianę odstawiliście i prokuratura to wychwyciła a sąd potwierdza w swoim wyroku. Myślicie, że wnosząc apelację skorzystacie na tym? Szczerze wątpię. Powinni wam jeszcze dosolić bardziej , takie moje zdanie.
Wtajemniczony
Wtajemniczony 19.02.2021, 06:39
Ten Twój Wiesiek to dopiero teraz "przejdzie" i nie tylko on!! Zorganizuj mu psychologa bo biedaczek psychikę ma słabą jak tak go myśli samobójcze nachodzą.
Kto w gminie telepie galotami?
Kto w gminie telepie galotami? 19.02.2021, 11:11
Do wtajemniczonego: zeznaj w sądzie, że zwolnienie Wieśka negatywnie wpłynęło na jego zdrowie, to jeszcze mu przysługę wyświadczysz jako świadek a sąd mu zasądzi nawiązkę dzięki Tobie. No i tak oto dotarłeś sam przypadkiem do sedna sprawy bystrzaku. A jeśli na publicznym forum będziesz roztrząsał o zdrowiu Wieśka, to licz się z tym, że możesz ponieść za to osobiście odpowiedzialność naruszając jego dobra osobiste. Jak tyle wiesz, to zeznaj to w sądzie, no i tyle w tym temacie. Jednym słowem odwal się od Wieśka
Kali
Kali 19.02.2021, 15:01
Jakieś czarne chmury nad Wiesia nadciągają🤧🤕🥵
W pustyni i w puszczy
W pustyni i w puszczy 19.02.2021, 15:30
Jakieś fatum nad wójtem się oberwało 🤢🤯🥸😭
Kierowca jaśnie pani
Kierowca jaśnie pani 19.02.2021, 15:41
Przysłowia mam w jednym palcu.
jasno zwięźle i na temat
jasno zwięźle i na temat 19.02.2021, 16:01
"Przeznaczenie – wymówka głupca w chwili klęski". Ambrose Bierce
Czy dalej pan wójt twierdzić będzie, że go sąd wyciągnie z tej całej kabały? Jak wyjaśni nam zaistniałą sytuację po uprawomocnieniu się wyroku? Czy pierwsza dama wygłosi orędzie do ludu zanim to nastąpi? Proszę o komentarz ;-)
Kaśka
Kaśka 19.02.2021, 15:37
Fatum się nie obrywa baranku.
Pożyjemy zobaczymy
Pożyjemy zobaczymy 19.02.2021, 15:47
Kasiu -Fatum – w mitologii greckiej to personifikacja nieuchronnego, nieodwracalnego losu; nieodwołalna wola bogów, na którą nikt nie ma wpływu. Fatum ciążące nad człowiekiem ograniczało ramy jego wolnej woli, kierując skutki działań w jednym tylko, zgubnym kierunku. Było bezpośrednią przyczyną jego końcowej klęski i tragedii.Jak wyjaśnisz fiasko wójta jednego (z kilku nadchodzących) wyroków?
Wiolka
Wiolka 19.02.2021, 11:39
Ale on to sam mówi i upublicznia bystrzaku. A za naruszenie dóbr osobistych to on odpowie.;-)
Hahaaa
Hahaaa 19.02.2021, 11:46
O ile dobrze pamiętam, to Michaśka trąbiła o stanie zdrowia Wieśka po jego zwolnieniu ... mylę się?
Hahaaa
Hahaaa 19.02.2021, 11:43
Wioluś a ty to na publicznym forum w eter dalej razem z wiatrem roznosisz w cyberprzestrzeni i do wiadomości internetowiczów, no tylko pogratulować :-)
???
??? 18.02.2021, 23:49
Czy jeżeli przełożony mówi Ci ''skacz'' to skaczesz? Nawet jeśli nie pracujesz w cyrku??? I nie należy to do Twoich obowiązków???
AbiBabi
AbiBabi 19.02.2021, 08:40
Człowieku gdzie Ty żyjesz???Niewielu jest ludzi,którzy postępują wbrew przełożonemu,postępując zgodnie z sobą,z obowiązującym prawem,.Są miejsca pracy ,że musisz spełniać wolę przełożonego,bo jak nie spełnisz to poniesiesz konsekwencje.Więc lepiej się nie wychylać ,mieć święty spokój i być Biernym Miernym Wiernym.A są ludzie,że jeszcze sami wchodzą przełożonym w cztery litery.Niewielu ludzi jest mających swoje zdanie.Przykre ale prawdziwe.
PiP
PiP 19.02.2021, 11:23
Do alibaby: trzeba mieć ja....ja i twardy kręgosłup jak Wiesiek, żeby się postawić.Sami pozwalacie sobie na pomiatanie, to macie i w skali kraju mobbinguje się na beszczelnego podwładnych , żadna to nowina. Chore ale prawdziwe. Była swojego czasu w Trzeszczanach Inspekcja Pracy za czasów kiedy Czarnota, który dobrze znać powinien wyniki, radnym jeszcze był, wyniki kontroli ciekawe były no i co z tego? Który z pracowników wychylił się, żeby doprecyzować jak realia miały się w pracy? Żaden. No a dziś jak wam tam układają się relacje interpersonalne? Z szefem? Wyśmienicie? A panu Waldkowi z zakładu komunalnego służy współpraca z panem wójtem? Oby :-)
???
??? 19.02.2021, 12:13
Czyli uważasz że wszystko jest ok i super w tej sprawie??? Tak to mam rozumieć? Jak Boss powie idź i kopnij kogoś w d... to pójdziesz i to zrobisz??? Wiesz co też mam rodzinę i uważam się za specjalistę w tym co robię. Ale dzięki swojemu kręgosłupowi moralnemu wiem jedno nie zrobiłbym nic co nie jest zgodne z moimi poglądami a tym bardziej prawem i może sobie szefo skakać ile chce. A wiesz dlaczego??? Bo cenię sobie to że rano mogę wstać i spokojnie spojrzeć w lustro. I tak można stracić pracę za postawienie się szefowi chociaż w moim przypadku było inaczej . Ale wolę to niż przyłożyć rękę do czynu zabronionego prawem. I wolałbym to odrazu zgłosić. Wtedy wiem że mam wybór i to ja jestem panem sytuacji. Rozumiesz??? I wolę to niż życie w niepewności gdzie kiedyś ktoś może mnie odwiedzić i nie dać żadnego wyboru. Ty jesteś kowalem swojego losu nie kiero, nie wójt. Ty!!!
???
??? 19.02.2021, 09:41
AbiBabi a co to za tłumaczenie??? Zadałem konkret pytanko do osoby piszącej tamten wpisik, MAŁO WAM . Jeśli to Ty to spoko ale trzymaj się jednego podpisu będzie łatwiej. I nie obchodzi mnie co ludzie robią.
Sęk.
Sęk. 19.02.2021, 05:54
I przypominarz sobie o tym po prawie 2 latach na kilka dni przed wyborami ?, dziwny zbieg okoliczności? czy celowe perfidne działanie ?
Zagrywka pierwsza klasa
Zagrywka pierwsza klasa 19.02.2021, 18:01
Pewno ustawił przypominajke w telefonie😉 z prawnego punktu widzenia nawet jeśli bierzesz w czymś czynny udział ale to zgłosisz to organom ścigania to sąd może uznać to jako okoliczność łagodzącą. Gdyby wypłynęło to inaczej już tak różowo mogłoby nie być. Ps. Już wiadomo gdzie są te śmieci?
Pierwsza liga
Pierwsza liga 19.02.2021, 21:35
A które masz na myśli śmieci? Te w Gdeszynie przy cmentarzu? W głowie mi się kręci od tych przycmentarnych odpadów w regionie. A jeśli masz na myśli śmieci Trzeszczan z 2017r. , które Wieśkowi kazali zakopać, to świadkowie różnie zeznawali i sprzeczne są wersje, któryś ze świadków możliwe sąd starał się wywieść w manowce ... najwidoczniej będzie kolejna konfrontacja, nowe okoliczności, nowi świadkowie. Nadszedł czas na ustalenie faktów. Ciekawe kto mówił prawdę proboszcz czy Wiesiek, ja za Wieśka ręczę, więc uwaga skupi się na proboszczu. Dwie różne były wersje kto komu kazał zakopywać i w czyjej obecności. Nadeszła pora to ustalić, od tego jest prokuratura i sąd a nie my zwykli zjadacze chleba. Sporo pozostało niedomówień ...
A co do odpadów z lat 2014-2016 to między wyciętymi drzewami ich tam raczej nie ma, bo jakieś korzenie tkwią w glebie, a drzewa wcześniej wycięto zanim odpady usunięto, prokuratura dalej nic nie namierzyła tym świdrem i georadarem, 3 świadków przesłuchała i guzik się dowiedziała, reszty nie przesłuchano. Jak się z Hrubieszowa tego nie zabierze, to wątpię aby coś drgnęło w tej sprawie, chociaż WIOŚ jeszcze szykuje się z kontrolą we własnym zakresie po roztopach. Sprawa w toku mimo prawomocnie umorzonego śledztwa. Nie jest łatwo o rzeczowe informacje z tej prokuratury. Nic kupy się nie trzyma, czeski film. Tyle narazie o tych odpadach.
?
? 19.02.2021, 23:04
Co masz na myśli pisząc sprzeczne wersje świadków? Chyba sprawa jest prosta jak zakopywał to miejsce wiadome. Co zakopywał też chyba wie? Badania powinny potwierdzić wszystko lub obalić . Więc?
?
? 20.02.2021, 12:14
Był przy tym proboszcz czy nie był, oto jest pytanie?
Hmm?
Hmm? 20.02.2021, 21:44
A mnie zastanawia takie bezkrytyczne wykonywanie poleceń.
😂
😂 21.02.2021, 14:21
O to to 👍
Dpd
Dpd 18.02.2021, 13:01
O to jak z kąta robi się ofiarę...
Anka
Anka 17.02.2021, 15:15
Jeżeli sąd odstąpił od wymierzenia jakijkolwiek kary to chyba jednak nie minął się z powołaniem.
Posłuchaj jak klnie Pawełek
Posłuchaj jak klnie Pawełek 17.02.2021, 22:21
https://www.google.com/search?…
Kliknij i oceń sytuację
Kliknij i oceń sytuację 17.02.2021, 22:24
Obejrzyj film „PATRIOT24: RUTKOWSKI W AKCJI!: Propozycja korupcyjna, wulgaryzmy w gminie Trzeszczany!” w YouTube
https://youtu.be/m8Qa-vFodxM
OjDamianek
OjDamianek 17.02.2021, 09:59
Coś mi się zdaje, ze gadanie to macie obaj niezłe.
kresowy
kresowy 17.02.2021, 09:37
Super zdjęcie! Podobne mieli Kuropatwa z Czerwonką. Aleja sław miejscowych ELYT !
mars
mars 17.02.2021, 08:52
Piszecie, że wójt ukarany, ze sekretarz itd. A czy może ktoś z was skoro jesteście tak dobrze poinformowani może mnie uświadomić, co z panem od zarządzania kryzysowego? Ma wyrok czy go nie ma?
Wolne Sądy
Wolne Sądy 17.02.2021, 07:17
Za użycie koparki koszt 100 zł kara 6000 zł. za przekręty na kilka milionów i fałszowanie dokumentów winny Kuropatwa niewinny brawo pseudo sąd, a debi.e Musolfy i reszta bronią układu komuny SB.
Postna sprawa
Postna sprawa 17.02.2021, 07:08
Łatwo się źle pisze o bliźnim a może by tak przy okazji posypać głowy popiołem ,( dzisiaj środa popielcowa katolicy ) a w niedzielę do kościoła i westchnienie do Najwyższego... Tylko się Panie Boże nie pomyl i nas Pawlaków nie doświadczaj......
trep
trep 17.02.2021, 08:48
Oj chyba prawda zabolała....
X
X 17.02.2021, 08:08
I ty masz czelność to pisać???? Wstydu nie masz
Sprawiedliwe sądy
Sprawiedliwe sądy 16.02.2021, 22:26
Czy mieszkańcy wybierają władze żeby tylko wiekszość czasu spedzały w sądach?
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 16.02.2021, 22:19
Ciekawe tyle niektórzy mają do powiedzenia na temat powiatu!!!! Zajmijcie się swoją gminą i ludziom wstydu oszczędzicie.!
Dr
Dr 16.02.2021, 20:06
To jeszcze nie jest ostateczne orzeczenie. Niech trolle, tak bardzo nie ciesza sie. Przyslowie polskie mowi nam, ze " dzisiaj moj, jutro twoj".
RM
RM 16.02.2021, 19:19
Słynna ta Gmina Trzeszczany dzięki takim władzom , co nie?????
Dzięki
Dzięki 18.02.2021, 07:23
Donosicielom słynna, stara SBecja pracuje aktywnie.
Tylko pozazdrościć
Tylko pozazdrościć 18.02.2021, 20:37
Przez tego wójta i sekretarza pracyje prokurator i sędzia aktywnie :-)
resp
resp 17.02.2021, 08:44
Oj coś mi się zdaje, że to nie dzięki władzom ale dzięki grupie ludzi z Nieledwi której ta władza nie odpowiada.
X
X 17.02.2021, 10:04

😆
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.02.2021, 19:17
To po wyroku można być Wójtem i Sekretarzem?????
Pytaniem na pytanie
Pytaniem na pytanie 16.02.2021, 20:35
A po skazującym wyroku można być przewodniczącym Rady Powiatu? Jak widzisz można. Na ostatniej sesji powołano Jóźka, a przecież jak to orzekł sąd jest winny-niewinny. To co was tak bulwersuje? U nas wszystko jest możliwe.
Rex
Rex 16.02.2021, 21:41
No i ile śmieci zakopano w Strzyżowie i jakoś nikt z winnych nie poniósł kary, jaka to sprawiedliwość. Teraz Józef jest najwyższą władzą w powiecie ,nawet starosta musi się go słuchać jako przewodniczącego rady. Tak wymądrowała w czerwcu banda czworga. Tak ich Józef zmanipulował.
I bardzo dobrze
I bardzo dobrze 16.02.2021, 21:45
Do Rexa: ty chłopie lękasz się Józka jak widzę, układ sił nie narękę tobie :-) oj co to będzie, co to teraz będzie ;-) tylko galotkami nie telep :-)
Rex
Rex 17.02.2021, 13:23
Ha, ,ha, ,ha, dobre1 Nie wiem o co ci chodzi pisząca to osobo. Co mnie obchodzi to co się u was dzieje Jestem zwykłym mieszkańcem miasta i nie akceptuję tego co się wyrabia w starostwie.
Dobre pytanie
Dobre pytanie 16.02.2021, 20:32
W Trzeszczanach może. Kiedyś Skarbniczka miała dwa prawomocne wyroki i siedziała w Urzędzie Gminy Trzeszczany, do emerytury dozipała. Rada Gminy głosowała aby dalej ta z wyrokami siedziała. Ani wojewoda ani minister nic z tym nie mógł zrobić. Taka enklawa te Trzeszczany, fenomen w skali kraju, praworządność całą gębą. Widać to doskonale na tuch sesjach rady gminy. Brawo, cześć i chwała takim decyzjom i realiom.
Ciekawy
Ciekawy 16.02.2021, 19:10
Ciekawe kto płaci za adwokatów którzy bronią władze gminy????
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 16.02.2021, 17:45
Gratuluje wyborcom wójta. Spójrzcie teraz sobie w lustro. Brawo wy, głosujecie tak nadal, a będzie lepsze jutro hahaha
?
? 16.02.2021, 16:42
A ten proboszcz z Trzeszczan to był wtedy na plebanii czy nie był? Konfrontacja w sądzie była, czy wie ktoś co w końcu ustalili? Słyszałem, że świadek mógł kłamać. A co sąd ustalił? Kolejna będzie sprawa?
Bałwan
Bałwan 16.02.2021, 08:13
Mówiłeś wójcie, że wierzysz w sprawiedliwość i możesz uniknąc kary, tak na sesji radnych przekonywałeś, że ładnie wszystko pójdzie w sądzie gładko. Gadać tonty potrafisz, Odśnieżaniem chodników i dróg zajmij się lepiej a nie lataniem po sądach, wstydu kupa a po chleb czy do lekarza dojechać ludziska nie mogą
DDT
DDT 16.02.2021, 09:12
Spoko. Jest druga instancja i trzech sedziów a nie jeden ze słynnego na całą Polskę Sądu w Hrubkowie. Różnie to może być. Przykład Józefika mówi wszystko.
Bałwan
Bałwan 16.02.2021, 09:53
Druga instancja już raz odrzuciła wójtowi wniosek o zwolnienie z kosztów apelacji w sprawie Wieśka Makarowa, w terminie też nie wnieśliście apelacji, tłumaczyliście się, że odebraliście z poczty listy polecone i nie wiedzieliście co podpisujecie nawet i jakiwś pismo z sądu wam wyparowało (zawaliliście sprawę za 150 tys. i odsetki zabuliliście plus koszty sądiwe) , nie przegapcie tym razem terminu i o kosztach pomyślcie, żeby znowu przypału nie było ;-)
Twój Sąsiad
Twój Sąsiad 16.02.2021, 14:01
Twój nick mówi wiele o Tobie uważaj bo już za chwilę nadejdzie ocieplenie
Śnieżna czapa
Śnieżna czapa 16.02.2021, 16:38
A co masz na myśli sprawę ze stażystami w sądzie na marzec? Ze strażakami? Seniorami? W marcu jak w garncu, czyżby kolejny wyrok miał zapaść i przyjarać komuś fotel w gabinecie? Naciągnął wójt marszałka na kasę i zamiast na kolektory, to rozywonił na koszenie trawy , coś tu gorąco znowu w sądzie się robi. Idzie wiosna idzie lato, oby nie zajarała się od tego gorąca komuś ciepła posada, w zadek para bucha , ot taka zimowo-wiosenna zawirucha
Sąsiad
Sąsiad 16.02.2021, 17:12
Nie. Sprawy fałszywych zeznań świadków. Ot taka zimowom- wiosenna zawierucha:-)
Zagadka wpadka ale nie Agatka
Zagadka wpadka ale nie Agatka 16.02.2021, 18:26
Coś kiepsko widzę sąsiad jesteś poinformowany o zeznaniach świadków, widocznie nie znasz najnowsxych news'ów ufffff gorąco zapowiada się konfrontacja ze świadkami i nowe wątki tlą się jak iskra, byle nie zajęła się od tego prokuratura albo sąd, bo spłynie komu jeszcze od tego wosk w urzędzie i podpowiem, że nie mam na myśli ani kaczki ani Marzanny
Twój Sąsiad
Twój Sąsiad 17.02.2021, 01:53
Szukajcie a znajdziecie albo jak kto woli dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. Dobrze wiadomo kto wznosi tu takie lamenty nad gminą i nie tylko tu. Kogo chcecie oszukać? Chyba tylko siebie. I dobrze wam idzie. Niby walka o dobro gminy a co chwilę wyciąganie brudów nawet jakby brudami miały nie być. A nóż się uda. A to śmieci, a to klub, a to seniorzy...albo droga. To o dobro gminy chodzi ? Czy o własne? Istny diabeł z tego wójta ale co się dziwić przy takich świętoszkach jak wy to i katolicki święty nie ma szans. I możecie krzyczeć i wylewać swoją frustrację idzie się przyzwyczaić dobrze że chociaż tu tak nie kasują wpisów...chociaż i to zabawna sprawa niby nawołuje się do współpracy lub opamiętania dla dobra gminy ale działa to tylko w jedną stronę. Bo jak ktoś ma inne zdanie to wróg. I zagadka wpadka ale nie Agatka słowo do Ciebie musisz mieć mierny żywot jeśli uciekasz się do takich zaczepek. Bardzo mierny....co do newsów i info o zeznaniach świadków twoja wypowiedź sugeruje tylko jedno....ale podziwiam zasób wiedzy dosłownie jak u reżysera show.
Czytelnik
Czytelnik 17.02.2021, 06:22
Wszystko co tu napisałeś pasuje do wójta. Spytaj go kto zaczął? Kto pierwszy zaczął zakładać sprawy o byle co, a w sądzie wnosił o wycofanie sprawy. Spytaj wójta kto jest autorem donosów. Spytaj wójta kto nie znosi krytyki i kto rozgłasza plotki i oszczerstwa, a potem kto larum podnosi, że chce dobrze, a nie może... ludzie zaczęli się bronić, to wszystko. Nie pomoże jaśnie pani fotografowanie się pod krzyżem i pisanie pięknych haseł na FB. To tylko słowa, które nic nie znaczą. Bo jak można pisać o szukaniu dobra i tą samą ręką podpisywać donosy? Tak, "kto sieje wiatr ten zbiera burzę". I to dotyczy władz gminy, które teraz płaczą nad sobą i szukają litości, a same tę wojnę zaczęły.
Twój Sąsiad
Twój Sąsiad 17.02.2021, 11:09
Czy aby napewno? O ile pamiętam cała ta zabawa zaczęła się chwilę przed wyborami a kulminacja nastąpiła przed drugą turą. Przypadek ? Nie sądzę. Sami pod każdym artykułem tego redaktora wypisujcie coś w stylu będą nowe newsy, to jeszcze nie wszystko czego najlepszym przykładem są twoje wpisy swoją drogą bardzo dobrze poinformowany jesteś. Tylko coś mi tu nie pasuje ...to gadanie szukanie co chwilę czegoś jeszcze...ale niby to wójt zły bo w swojej obronie zakłada sprawy? No to jest nowość dla mnie. Że człowiek zły bo się broni przed atakami. Ale chyba ma do tego prawo? Ale kto zabroni naginać rzeczywistość prawda? Szczególnie że firmują ją nie te osoby co powinny. Ot taka wasza cywilna odwaga.
Czytelnik
Czytelnik 17.02.2021, 17:19
Do "twój sąsiad" - tak, na pewno. I pamięć Cię myli, albo nie masz po prostu wiedzy. Albo wiesz tyle, co ci wójt powiedział, ale to niestety nie jest prawda, albo nie cała prawda. Jeśli ktoś chce poznać prawdę to musi się pochylić nad tym co mówią obie strony. Piszesz, że wójt w obronie swojej zakłada sprawy ;-) zadaj sobie trochę trudu i po prostu sprawdź kto kogo kiedy i za co pozwał. Niestety, ta zabawa, jak to "pięknie" nazwałeś zaczęła się dużo wcześniej niż ci się wydaje... i nikt inny jej nie zaczął tylko miłościwie wam panujący. A od czego się zaczęło? Od urażonego ego i z tej strony posypały się pozwy, kłamstwa i donosy. A teraz żalenie się gdzie popadnie, bo ludzie podli... jeszcze raz napiszę "kto sieje wiatr ten zbiera burzę" te słowa pani wójtowa zamieściła w czasie "kampanii wyborczej" swojego męża. Ale w tej piosence jest dalszy ciąg "odwrócę kota bez ogona" i w sumie tymi słowami można podsumować prawie dwie kadencje. Smutne. Przykre. Kto zatrzyma tę śnieżną kulę, do której przykleja się coraz więcej błota? Kto? Trzeba człowieka mądrego i bezstronnego, który wysłucha obu stron i oceni FAKTY, a nie oszczerstwa czy insynuacje. A fakty są zapisane - w protokołach z sesji, na nagraniach, to podpisy na donosach, wpisy pod artykułami itd.itp. To wszystko wiele mówi, ale trzeba chcieć popatrzeć obiektywnie, a nie bazować na tym, co się usłyszało, tym bardziej jeśli slucha się tylko jednej strony. Co zostaje? Modlić się o mądrość, o chęć pojednania... tylko jak to osiągnąć, skoro jedną rękę się wyciąga na zgodę, a drugą wbija nóż w plecy??? Bez przenośni? Boże, cudu!
Brawo Wiesiek
Brawo Wiesiek 17.02.2021, 13:44
Do "Twój sąsiada": przecież zwolnił wójt Wieśka i to za to, że więcej na Wieśka liczyć nie mógł w odwalaniu czarnej roboty , samo za siebie mówi. A co jeśli Wiesiek teraz założy wam sprawę? Wójt jak narazie uznany jest za winnego przez sąd I instancji. Obstawiam, że Wiesiek ma duże szanse na odszkodowanie , rekompensatę. Wała chcieliście z niego zrobić ale nie dał się wam wycyckać. Ja tam stoję murem za Wieśkiem, brawo Wiesław - nie daj im się zgnębić. Zadarli z Tobą i wyszli jak Zabłocki na mydle, a tacy pewni siebie byli jak nagadywali ciebie do wycofania zeznań. Widać co za ludzie siedzą w tym urzędzie i w d.... wójtowi włażą. Niech mnie pozwą jak im się mój wpis nie podoba. Ja swoje wiem i mogę w sądzie to powtórzyć.
Niby wszystko pięknie ale...
Niby wszystko pięknie ale... 18.02.2021, 13:57
Oh ah cudna laurka
GIG
GIG 17.02.2021, 13:31
Ty "twój somsiad" udajesz czy naprawdę wierzysz w to co napisałeś? Bo jeśli wierzysz to marne musi być twoje życie, a o twojej pamięci to już nie wspomnę...
Twój Sąsiad
Twój Sąsiad 17.02.2021, 22:35
A ty określ się kim chcesz konkretnie być bo zmiana nicków nie uczyni z ciebie głosu ludu. I nieważne jakbyś się starał. Ps o moją pamięć i nie musisz się martwić a tym bardziej o umiejętność analizy o składania faktów. A swoimi wypowiedziami nie raz strzeliłeś sobie w kolano dlatego nie dziw się że inni traktują Cię z przymrużeniem oka. I dalej wmawiaj sobie że ten bunt społeczny w gminie przeciwko wójtowi to przypadek na który nikt nie miał dodatkowego wpływu....ale okej prawda zapewne leży jak zawsze gdzieś pośrodku i może wójt to charakterny człowiek ale jak mi wiadomo nie tylko on .....więc ta demonizacja jest troszkę przesadzona.
Czytelnik
Czytelnik 18.02.2021, 17:24
Zważywszy na to, że wypowiadam się tu po raz pierwszy nie pozostaje mi nic innego niż pogratulować "Twojemu sąsiadowi" analitycznego myślenia i umiejętności wyciągania wniosków ;-) Brawo, Sherlocku - wygrałeś przejażdżkę bryczką wokół tej sławnej gminy :-) :-) :-)
Twój Sąsiad
Twój Sąsiad 18.02.2021, 17:49
Dobry blef
Brawo Wiesiek
Brawo Wiesiek 18.02.2021, 20:43
Nie przypisuj Czytelnikowi moich wpisów Twój Sąsiedzie, jest już w gminie proboszcz sławny o plagiat a ty chcesz być drugi?
Twoich Sąsiadów dwóch
Twoich Sąsiadów dwóch 18.02.2021, 22:54
O kurczaczek mówisz? Widocznie tekst redaguje wam jedna i ta sama osoba.
Czytelnik
Czytelnik 17.02.2021, 06:55