Więcej chętnych niż szczepionek (TYLKO W GAZECIE)

  • 16.02.2021, 05:59
  • lew, bn, par, AP, ak, wd
Więcej chętnych niż szczepionek (TYLKO W GAZECIE) Z opublikowanego w poniedziałek, 15 lutego raportu o przebiegu Narodowego Programu Szczepień wynika, że w Polsce podano dotychczas 2 122 245 dawek szczepionki przeciwko COVID-19, z czego dwie przyjęło już 645 971 osób.
Nie dość, że chętnych jest więcej niż szczepionek, to na dodatek transport szczepionek utrudnia zima.

Zgodnie z planem to 30 zaszczepionych osób tygodniowo. Szczepionki brakuje, są opóźnienia w dostawach. Medycy deklarują, że zrobią wszystko, żeby żadna szczepionka się nie zmarnowała, tylko najpierw muszą je dostać. Wygląda na to, że szczepienia potrwają jeszcze bardzo długo. 

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. jest małą jednostką i jak mówi prezes Mariusz Paszko nie daje pełnego obrazu szczepień w Polsce. Do tej pory pierwszą dawką zaszczepiono tutaj (w tym pracowników szpitala) 229 osób, drugą – 438 osób, w tym 179 pracowników. Na szczepienie oczekują 293 osoby (w tym 90 osób w wieku powyżej 70 lat).

Jak wygląda sytuacja w całym naszym regionie? Przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew, bn, par, AP, ak, wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
To tyle
To tyle 19.02.2021, 19:06
Polacy to jednak ydyoci.

Pozostałe