Sroga zima. Dzielnicowi i strażacy pomagają

  • 15.02.2021, 09:03
  • ak
Sroga zima. Dzielnicowi i strażacy pomagają Fot. KMP Zamość
Zamojscy dzielnicowi starają się trzymać rękę na pulsie i jeśli wiedzą, że ktoś pomocy potrzebuje, to starają się ją zorganizować. Często korzystają też ze wsparcia druhów z OSP. W miniony weekend dwa razy przeprowadzili takie wspólne akcje.

– Gdy temperatura spadła poniżej zera, a intensywne opady śniegu zasypują dojazdy do posesji, dzielnicowi z naszej komendy obsługujący miejscowości gminy Zamość, każdego dnia wyruszają w teren, aby sprawdzić czy w ich rejonie ktoś nie potrzebuje pomocy – zapewnia Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Tak było w piątek, 12 lutego, gdy sierż. szt. Dariusz Chodacki i st. sierż. Adam Baranowski odwiedzili mieszkającego w Lipsku starszego mężczyznę. W domu było bardzo zimno, a samotny starszy pan wyznał, że ma drewno, ale sam nie jest w stanie przygotować opału. Policjanci skontaktowali się z miejscowymi druhami, na ich reakcję nie musieli czekać. Po dwóch godzinach drewno było porąbane. Można było napalić w piecu.

Dzień później strażacy z Mokrego wsparli st. sierż. Baranowskiego. Dzielnicowy odwiedził starsze małżeństwo. Okazało się, że prowadząca do ich domu 30-metrowa droga była kompletnie zaśnieżona. Druhowie z tym problemem poradzili sobie błyskawicznie. Przy okazji przycięli również gałęzie z rosnących tam drzew, które uniemożliwiały dojechanie do posesji.

Policjanci są gotowi podejmować kolejne interwencje, ale nie o wszystkich takich sytuacjach sami się dowiedzą. Jeżeli więc komuś potrzebna jest pomoc, należy dać znać do komendy. 

– Prosimy o zwrócenie uwagi na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych. Jeśli wiemy, że ktoś wymaga pomocy alarmujmy służby. Taką informację można przekazać dzielnicowym – numery ich telefonów komórkowych wskazane są na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Zamościu w zakładce „DZIELNICOWI”. O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Straż Miejską lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – podpowiada Krukowska-Bubiło.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe