"Słonik Nadziei" w dwóch domach dziecka w Chełmie

  • 15.02.2021, 08:00
  • Artykuł partnera
"Słonik Nadziei" w dwóch domach dziecka w Chełmie
PGE Dystrybucja po raz kolejny włączyła się w akcję TVP Lublin "Słonik nadziei".

Tym razem spełniły się marzenia podopiecznych Domu Małych Dzieci w Chełmie oraz Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie – PGE Dystrybucja wsparła finansowo zakup ich wyposażenia. Zakupiono meble oraz inne sprzęty potrzebne do codziennego funkcjonowania, jak np. dywany, zmywarkę, a także gry i zabawki. Każde dziecko otrzymało też własną paczkę ze słodyczami.

Z wielką przyjemnością w akcję włączyli się również pracownicy PGE Dystrybucja Oddział Zamość. Błyskawicznie rozpoczęli zbiórkę słodyczy, ubrań oraz zabawek dla wychowanków obydwu placówek. Najwięcej darów zebrał Rejon Energetyczny w Chełmie, który dodatkowo przeprowadził zbiórkę pieniężną na zakup meblościanki.

- Bardzo często tego typu urządzenia to wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić najbardziej potrzebujący. Zależało nam, aby stworzyć dzieciom namiastkę domu, przytulne, ciepłe miejsce, gdzie mogą się uczyć, bawić i dorastać – powiedział Andrzej Olborski, dyrektor generalny PGE Dystrybucja Oddział Zamość. - Nasi pracownicy chętnie angażują się w akcje, w których mają szansę nieść pomoc innym. Pracownicy naszego Oddziału po raz kolejny udowodnili, że potrafią i chcą pomagać, za co serdecznie dziękuję w imieniu Zarządu Spółki – dodał dyrektor Olborski. W chełmskich placówkach przebywają dzieci i młodzież w wieku od 2. do 21. roku życia. Prowadzone są w nich różnego rodzaju zajęcia mające na celu kształcenie i wychowanie podopiecznych oraz uzupełnienie wieloletnich braków społecznych, dydaktycznych i emocjonalnych. Domy te cieszą się dużym zaufaniem wychowanków, dają im poczuciem bezpieczeństwa i emocjonalny spokój. Opiekunowie starają się, aby dzieci znalazły chociaż namiastkę domowego ciepła, którego nie mogły - z różnych przyczyn - zaznać w domach rodzinnych.

PGE Dystrybucja S.A. jako Operator Systemu Elektroenergetycznego dystrybuuje energię elektryczną do ponad 5,5 mln Odbiorców. PGE Dystrybucja działa na terenie wschodniej i centralnej części kraju (około 40% terytorium Polski). Za dystrybucję energii elektrycznej do odbiorców końcowych odpowiada 7 oddziałów spółki, w których wraz z lubelską centralą zatrudnionych jest ponad 10 tys. pracowników. PGE Dystrybucja S.A.

Oddział Zamość pełni funkcję Operatora Systemu Dystrybucyjnego na obszarze 15 283 km2 w województwach: lubelskim i podkarpackim. Dostarcza energię elektryczną do ponad 400 tys. Odbiorców w 130 gminach. W strukturze Oddziału funkcjonuje 5 Rejonów Energetycznych: Zamość, Tomaszów Lubelski, Chełm, Jarosław, Przemyśl oraz 21 Posterunków Energetycznych.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe