Biłgoraj: Mieszkańcu, co masz w śmieciach? Będą kontrole segregacji odpadów

  • 27.02.2017, 06:00
  • ak
Biłgoraj: Mieszkańcu, co masz w śmieciach? Będą kontrole segregacji odpadów freeimages.com
Biłgorajanie powinni starannie segregować śmieci. Czy to robią? Okaże się już niebawem, gdy rozpoczną się kontrole.

Władze miasta zapowiadają, że za kontrolowanie śmieci zabiorą się w marcu. Sprawdzaniem tego, czy biłgorajanie we właściwy sposób prowadzą selektywną zbiórkę odpadów, zajmą się pracownicy Urzędu Miasta Biłgoraj oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Będą sprawdzać, czy w pojemnikach z odpadami komunalnymi zmieszanymi znajdują się odpady podlegające segregacji np. papier, metal, plastik, szkło, przeterminowane leki, baterie, chemikalia itp.

"W sytuacji nieprawidłowej selektywnej zbiórki odpadów, odpady komunalne powstające na nieruchomości będą traktowane jako odpady zmieszane. Z przeprowadzonej kontroli zostanie sporządzony protokół, a następnie wydana  decyzja o naliczeniu opłaty, która dla odbioru odpadów zmieszanych ustalona została w uchwale Nr XXII/199/16  Rady Miasta Biłgoraj z dnia 30 listopada 2016 r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty, w wysokości 20 złotych od osoby" - czytamy w komunikacie wydanym przez biłgorajski magistrat..

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe