Napad zlecił brat pokrzywdzonego. Bandą kierowała 24-latka

  • 26.02.2017, 14:19 (aktualizacja 26.02.2017, 14:27)
  • ak
Napad zlecił brat pokrzywdzonego. Bandą kierowała 24-latka policja.pl
24-letnia mieszkanka Zamościa szajką, która dokonała napaści na 51-letniego mieszkańca gm. Komarów-Osada.

W czwartek (23 lutego) zamojską policję poinformowano o napadzie, do którego dzień wcześniej doszło pod Komarowem-Osadą. Z zawiadomienia 51-letniego mężczyzny wynikało, że wieczorem do jego mieszkania weszło dwóch zamaskowanych sprawców. Napastnicy bili go szpadlem i kopali. Gdy uciekali, zabrali ze sobą dwa telefony komórkowe i ponad 100 złotych gotówki.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili i zatrzymali sprawców. Rozbójnikami okazali się dwaj mieszkańcy Szczebrzeszyna i okolic w wieku 47 i 20-lat.

– Do popełnienia tego czynu, jak wynika z ustaleń mundurowych nakłoniła mężczyzn 24-letnia mieszkanka Zamościa.  Ją zaś o taką "przysługę" poprosił brat pokrzywdzonego 51-latka – relacjonuje Joanna Kopeć, rzeczniczka KMP w Zamościu.

Cała czwórka usłyszała zarzuty. Dotyczą one rozboju i sprawstwa kierowniczego. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.  

–Dziś podejrzani doprowadzeni zostaną do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich najsurowszego ze środków zapobiegawczych - tymczasowego aresztowania. Zgodnie z kodeksem karnym rozbój to przestępstwo, za które grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje Joanna Kopeć.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komarowiak
Komarowiak 27.02.2017, 10:23
Kogo to pobili?

Pozostałe