Zwierzyniec: Złota tarcza technikum

  • 06.02.2021, 08:41
  • bn
Zwierzyniec: Złota tarcza technikum
Technikum Ochrony Środowiska, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu, zdobyło w Rankingu Techników Perspektywy 2021 "Złotą Tarczę". Wyróżnienie przyznano za zdobycie drugiego miejsca w województwie lubelskim i 49 w Polsce.

W rankingu uczestniczyło w sumie 1743 techników z całego kraju. Posumowano w nim m.in. sukcesy poszczególnych szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Nie tylko. "Niewątpliwie do sukcesu przyczyniły się zajęcia matematyki prowadzone z kalkulatorem graficznym" – czytamy w nadesłanym komunikacie. Klasa informatyczna była objęta eksperymentem pedagogicznym pn. „Matematyka z kalkulatorem graficznym”.

Uczniowie przez cztery lata realizowali rozszerzony program matematyki w tradycyjny sposób (bez korzystania z kalkulatorów graficznych), zgodnie ze standardową siatką godzin. Równolegle, w każdym tygodniu, nauczyciel pracował z uczniami z wykorzystaniem owych kalkulatorów. Przyniosło to ciekawe efekty.

"Z  obserwacji i analizy wynika, że ta forma prowadzenia zajęć inspiruje uczniów do pogłębiania wiedzy matematycznej" – czytamy dalej w nadesłanym komunikacie. "Organ prowadzący wyposażył szkołę w kalkulatory graficzne, co pozwoliło zrealizować program kształcenia w klasie eksperymentalnej".

Technikum Ochrony Środowiska prowadzone przy Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu jest prowadzone przez powiat zamojski.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MJ
MJ 06.02.2021, 15:49
Gratulacje. Roztocze jak widać to nie tylko piękno przyrody ale też piękne umysły.

Pozostałe