Hrubieszów: Potrzeba 15 mln zł (TYLKO W GAZECIE)

  • 04.02.2021, 06:04
  • par
Hrubieszów: Potrzeba 15 mln zł (TYLKO W GAZECIE) Władze miejskie Hrubieszowa starają się o prawie 11 mln zł na kontynuację prac przy budowie krytej pływalni przy szkole podstawowej nr 2 w Hrubieszowie.
Władze miejskie Hrubieszowa ubiegają się o 15 mln zł dotacji na 3 strategiczne projekty inwestycyjne; kontynuację budowy krytej pływalni przy szkole podstawowej nr 2, przebudowę drogi dojazdowej do tej pływalni oraz wymianę oświetlenia ulicznego.

W drugiej połowie grudnia zeszłego roku władze miejskie Hrubieszowa złożyły 3 wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę 15 mln zł. Miasto zabiega o trzy dotacje z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Na kontynuację budowy krytej pływalni przy szkole podstawowej nr 2 miastu potrzeba prawie 11 mln zł. 

 – Chodzi o budowę głównego basenu pływackiego, a także tego do nauki pływania. W najbliższych planach jest też budowa części rekreacyjnej z brodzikiem dla dzieci oraz saunarium. Dofinansowanie pozwoli na instalację fotowoltaiki oraz na montaż instalacji solarnych do podgrzewania wody – wylicza burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec za dupia
Mieszkaniec za dupia 12.02.2021, 13:41
Najlepsze jest to że parking za kasę z Uni europejskiej zrobili a nie chca odśnieżać MSD twierdzi ze to mpg-ku i na odwrót co za bajzel.Sniegu po kolana po hu. tak robić?!? Dać mieszkańców przynajmniej będę sami sobie pilnować porządku co za chore rządy w hrubielowie do *** a nie rządzenia banda nierobów!!!
daner
daner 08.02.2021, 16:15
Może zaczniecie odśnieżać miasto Hrubieszów. Zasypane chodniki, tylko przy posesjach prywatnych odśnieżane. Przestanie padać, posypią solą lub czymś podobnym, a potem i tak tego nikt nie zgarnie. Niech Starosta i Burmistrz oraz radni zaczną przechadzać się po chodnikach w mieście, a nie tylko przejeżdżać.
io
io 08.02.2021, 18:54
czyją włlasnością jest chodnik, to wlaściciel powinien dbać o to by było odśnieżone i pozamiatane
pol
pol 09.02.2021, 10:31
może jeszcze wyremontuje ten chodnik bo obok mojej chałupy jest, ja mam sprzatać infrastrukture miasta, przymus, niewolnictwo, z czego ten obowiazek wynika, płace podatki i miasto lub zarzadca ma dbać o to co jego a nie zwalać na mieszkajacego obok
RW
RW 09.02.2021, 14:07
Ustawa z 13 wrześnie 1996r o utrzymaniu porządku w gminach jeśli posesja bezpośrednio przylega do chodnika, za nie uprzątnięcie art 117 KW, nieznajomość prawa szkodzi.
ela
ela 12.02.2021, 00:37
czy ta ustawa nakazujaca sprzatanie wlasności miasta lub innego zarządcy drogi i chodnika jest zgodna z konstytucja
wed
wed 09.02.2021, 20:50
no fajnie może ustawą można zarządzić by to sąsiad sprzątał mojąą posesję,papier przyjmie każdy absurd, ale przymuszać nie ustawa do sprzatania tego co jest własnościa miasta lub zarządcy drogi to juz paranoja, jeszczze moga mi wplepic kare że im nie posprzatałem, kiedy pozbedziemy sie komunistycznych nawyków,
daner
daner 09.02.2021, 17:54
Nie mówimy o posesjach, a o chodnikach należących do samorządu. Część należy do miasta lub powiatu. Proszę przejść się przez miasto dzisiaj i zobaczyć, że najlepiej sprzątają prywatni. Natomiast instytucje niestety nie. Nie chodzisz, a pewnie jeździsz. Świat zza szyb auta jest inny niż w realu.
Krzysiek
Krzysiek 07.02.2021, 10:39
Dlaczego ci ludzie tak serdecznie zbierają pieniądze jedną ręką a druga reko mordujecie je na co im jest naprawdę normalność aby tylko kasa a nie naprawdę dobrobyt ludzkości panowie zastanówcie się co robicie i co nam w szpitalu apAratura której i tak nie umie obsługiwać a w zeczywistosi bezużyteczna i jest w szpitalu jako rekwizyt i darmowa promocja tego dobra dla dzieci i innych pacjentów szpitala
er
er 07.02.2021, 12:38
czy z głową wszystko w porzadku
Josue
Josue 06.02.2021, 21:31
Z du,,,py wam wytrzasne chyba ze nielegalną piaskownie zrobie i nielegalnie to śmieciami zasypie hahahhaha
Lubię  Hrubielów
Lubię Hrubielów 06.02.2021, 15:32
DU... paj Dubaj tu nie będzie .Po jaki ch....uj ten basen ? Bieda aż piszczy ,koszty utrzymania i pracownicy pochłoną wszelkie nowe inwestycje . Ludzie zacznijcie myśleć a nie pajacować .
Dla zacofanego
Dla zacofanego 07.02.2021, 09:05
Każdy komfort zły, pamiętam zalew Delfinek i na .uj ten zalew pajace krzyczeli, myślenie boli.
tera
tera 07.02.2021, 12:40
a czy wiesz ile nas mieszkańców kosztowały przymiarki do delfinka,, wykup terenu, dokumentacja itd
nka
nka 08.02.2021, 01:51
tak wykupiono i wydzierżawiono- komu?
Adrem
Adrem 08.02.2021, 16:24
Za którego =Burmistrza takie decyzje podjęto? Którzy z radnych, obecnej RM głosowali kiedyś za? Warto sprawdzić ich nazwiska. Protokoły RM dostępne.
Karol.
Karol. 06.02.2021, 11:18
Dobrze, że powstają inwestycje. Decyzje podejmują radni, nie tylko Pani Burmistrz. Czego ciągle mamy być zapyziałą prowincją. Wielu burmistrzów rządziło w mieście. Dajmy szansę i obecnej pani. Nie działam politycznie i lokalnie. Nie mam związków rodzinnych, towarzyskich, zawodowych z obecną władzą. Trzeba poczekać na zakończenie kadencji, a potem wybierać. W powiecie odsunięcie poprzedniczki, której nie pozwolono na dokończenie kadencji, nic tak naprawdę nie poprawiło. Nadmieniam, że nie popieram nagonki na Pana R.W., szczególnie ze strony radnych. Występuje jawnie i prezentuje stanowisko części mieszkańców. Trzeba zastanowić się, jak rozwiązywać i ich problemy. To taka podpowiedź dla Rady Miasta i władz.
red
red 06.02.2021, 12:41
w powiecie nic nie poprawiło a wrecz pogorszyło, pomijam juz spektakularne przejecie władzy przez zielonych, że tez ci z prawa nie dostrzegli niczego, absolwent gimnazjum zorientowałby sie w mig co jet grane
Przecie
Przecie 07.02.2021, 08:57
W powiecie basen powstaje z kiciorem.
Zenek
Zenek 06.02.2021, 08:29
Zaraz coś tu nie gra. Pani burmistrz ubiega się o dofinansowanie basenu. I pomyśleć że już nie ma kasy na jego dokończenie to przepraszam za co go miasto utrzyma. Też będzie żebrać o utrzymanie tej beznadziejnej inwestycji w nic. To tak jest jak ktoś nie ma zielonego pojęcia o budowaniu czegoś bez myślenia na przyszłość tylko tu i teraz. Żeby zostać przy korycie. A ludzie się cieszą że tyle się robi. Nic się nie robi jest źle a będzie jeszcze gorzej i my wszyscy za to zapłacimy wysoką cenę.
wew
wew 06.02.2021, 12:44
Chełm nie mmaa kasy,, Zamosc nie mmma kasy na baseny ale jakos funkcjonuja, podobnie jest w wielu miastach i to o wiele wiekszych jak Hrubieszów, sa pewne dziedziny zycia do ktorych trzeba dokładac tak jest na cały świecie, brawo Pani Burmistrz za basen i za wszystko co Pani robi dla Hrubieszowa a właściwie jego mieszkańców
ciekawy
ciekawy 05.02.2021, 13:52
Mam takie pytanie bo w sumie nie mamy regionalnego forum (lubiehrubie zdechło) co to za śmigłowiec lata od kilku dni w powiecie ?? Można zażartować "jakim prawem po moim niebie lata ? " ale kręci się jak by rozwolnienia dostał . Coś szukają ,mierzą czy wożą ?
Picce
Picce 07.02.2021, 08:59
Dowozi bezdotykowo.
mieszkaniec
mieszkaniec 04.02.2021, 13:11
czy ktoś do jasnej ciasnej ze starostwa i magistratu przejdzie sie ulicą Górna i zobaczy totalna wiochę ww srodku miasta, ulica nie da sie przejśc i przejechać, chodniki tylko z nazwy, jeziora wody i błota posniegowego, parkowania jak się chce i gdzie sie chce, wstyd dla wszelakich wladz
,,jeziora''
,,jeziora'' 06.02.2021, 08:04
Szkoda, że nie zalew byłby darmowy, ale rozumiem, że was krew zalewa
DR
DR 08.02.2021, 23:17
Przecież na zalew projekt ostatecznie nie dostał dofinansowania. To nie jest wina mieszkańców. Kto wtedy miał władzę w województwie?

Pozostałe