Mecze, których nie było - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 05.02.2021, 06:00
  • Tomasz Tomczewski
Mecze, których nie było - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Sport amatorski dalej na uwięzi, czyli co najmniej kilkaset tysięcy osób czeka na decyzję pozwalającą im pograć w piłkę bądź pojeździć na nartach. Kwitnie więc sportowe podziemie, a kluby imają się rozmaitych sposobów, aby obejść przepisy.

Przybywa więc zawodowców, działacze stoją na czatach, a w największej tajemnicy sportowe życie toczy się swoim rytmem. Konspiracyjnym oczywiście. Mają więc miejsce mecze-widma, które kiedyś staną się zapewne łakomym kąskiem dla historyków i statystyków futbolu.

Tak sobie myślę, że na potrzeby chwili do podziemia możemy zejść wszyscy. Wówczas relacje w mediach mogłyby wyglądać następująco: Cukier dwukrotnie przysłodził Miedzy, Błyskawica mignęła po trzykroć nad Lewobrzeżnym Dopływem Bugu, a Zjednoczeni dali sobie po razie ze Skrzydlatym Lwem. Albo Bezchmurne Barwy Nieba zostały dwukrotnie zmącone przez Królewskiego Ptaka, a Ostatnia Litera rozegrała sparing wewnętrzny.

Mało tego, po takich spotkaniach głos mogliby zabierać również odpowiednio zawoalowani szkoleniowcy. Grę swoich podopiecznych oceniałby więc m.in. Miłośnik Kobiet, L9 i Ogrodnik. Odpowiednie kryptonimy otrzymaliby również kierownicy (np. Szczelina, Świetniewidzący) oraz prezesi: Mandarynkowy, Bolączka czy Skowronek. 

I tylko rozżalenie bijące ze słów byłoby prawdziwe.

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kolo
Kolo 05.02.2021, 15:52
W piłce nożnej trzeba mieć nosa. Koniec obostrzeń, można było poczekać na komunikaty.

Pozostałe