Hrebenne: Autobus pełen Ukraińców. Prawie wszyscy na "lewych papierach"

  • 03.02.2021, 07:00
  • ak
Hrebenne: Autobus pełen Ukraińców. Prawie wszyscy na "lewych papierach" Fot. NOSG W zeszłym roku na granicach w woj. lubelskim odkryto ok. 800 fałszerstw dokumentów
Nie jedna, nie dwie, nie trzy i nie cztery, ale aż 14 spośród 17 osób, które autobusem wjeżdżały z Ukrainy do Polski miało podrabiane dokumenty. Wszyscy ci obywatele Ukrainy zakończyli podróż na przejściu w Hrebennem.

Autobus wjechał na granicę pod koniec stycznia. Spośród 17 jadących nim osób dokładnie 14 zadeklarowało, że do Polski wybierają się, aby pracować. Wszyscy przedstawili na to stosowne zaświadczenia. I tu pojawił się problem, bo każdy z tych dokumentów okazał się... podrobiony.

– Obywatele Ukrainy, 10 mężczyzn oraz 4 kobiety zostali zatrzymani, a w ich sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodaje, że cudzoziemcy odpowiedzą za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Grozi za to do 5 lat więzienia. Do sprawy zatrzymano również kierowcę autobusu. Usłyszał zarzuty pomocnictwa w przekroczeniu granicy RP wbrew przepisom. Za to można w naszym kraju trafić za kratki na 3 lata. Wobec wszystkich wydano decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

Takie próby przekraczania granicy "na lewo" zdarzają się co jakiś czas. Tylko w styczniu funkcjonariusze NOSG ujawnili już prawie 100 fałszerstw różnych dokumentów. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polon
Polon 03.07.2021, 14:13
A kto pozwolił ogólnie na wpuszczanie tej dziczy ,każdy wie że Ukraina i Ukraińcy to oszołomy ,ani to do pracy się nie nadaje ani do funkcjonowania,w społeczeństwie,to już taka nacja ,panoszą się ku...jakby byli u siebie tępić to dziadostwo i nie wpuszczac
jk
jk 14.02.2021, 20:10
chołota pisać się nauczyła i paów udaje
Polska
Polska 15.02.2021, 16:49
nauczyciel i cymbał jesteś , a może mieszaniec ukraiński ?
LECH ,CZECH  ....
LECH ,CZECH .... 14.02.2021, 13:33
Polacy mają problem z hołotą ukraińską od wieków i tak jest obecnie .Nic się nie zmienia mentalność ludzi ze wschodu .Krótko mówiąc odbiegają od cywilizacji ,kultury i uczciwości .Chama i oszusta mamy w każdej nacji ,ale w tej jest to katastrofa cywilizacji . Jak tak dalej będzie to problemów będziemy mieć do sporo z ta dziczą ze wschodu .Zachód już poznał się na wszelkich nacjach ,a my to będziem mieć albo już mamy .
Lach
Lach 07.02.2021, 16:48
Swołocz bez tożsamości
Polak
Polak 03.02.2021, 21:57
Ukraińcy to dziadostwo i wszelka hołota .Oni robią legalnie a my Polacy na czarno . Dziwny to nasz kraj że akceptuje tą dzicz ze wschodu .Robiłem u Ukraińca tydzień a pieniądze miesiąc na raty płacił i dotację dostał z naszych podatków a wał robi i wszystko dobrze jest . Czy w tym kraju jest coś jeszcze normalnego?
Franc
Franc 13.02.2021, 15:24
Na nas w Niemczech tez mowia "dzicz ze wschodu" a w Anglii "Polak to zlodziej a Polka to ***" pewnie z upodobania naszych polowic do brazowego koloru.
mbwitt
mbwitt 14.02.2021, 12:00
W jakich środowiskach Pan bywa ? Mój brat inż elektronik wygrał konkurs Siemensa na oprogramowanie metra w Monachium, mój syn kończył reżyserię we Frankfurcie .Nikt nie śmiałby ich lekceważyć .
Tola
Tola 19.02.2021, 11:37
A ty miernoto na necie piszesz
no tak
no tak 03.02.2021, 07:52
pewnie napisali ze jadą pracować w zamkniętych przez rząd restauracjach

Pozostałe