Tragedia w Wolicy Śniatyckiej. 67-latek zginął w pożarze

  • 02.02.2021, 10:24
  • ak
Tragedia w Wolicy Śniatyckiej. 67-latek zginął w pożarze Fot. mł. bryg. Dominik Kukułowicz
Od początku tego roku w pożarach w powiecie zamojskim zginęło już prawie tyle osób, co przez cały 2020. Do kolejnej tragedii doszło w poniedziałek (1 lutego) w Wolicy Śniatyckiej w gm. Komarów.

Pożar nie był szczególnie duży. Kiedy pracownik GOPS telefonował do straży, mówił o dużym zadymieniu niewielkiego domu. Wspomniał, że wewnątrz może być człowiek.

Jako pierwsi na miejsce dotarli druhowie z OSP w Komarowie-Osadzie. 

– Zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podjęli działania gaśnicze podając prąd wody na palące się wyposażenie kuchni. Kolejne zastępy, które dojechały na miejsce akcji wsparły prowadzone działania podając kolejny prąd wody – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Dopiero, gdy cały budynek został oddymiony, w kuchni strażacy natrafili na ciało 67-letniego właściciela budynku. Zwłoki były w tak złym stanie, że nawet nie wynoszono ich na zewnątrz, tylko zapadła decyzja, by dogasić to, co jeszcze się paliło. Lekarz, który przybył na miejsce, jednoznacznie stwierdził zgon.

– W kuchni natrafiono na butlę na gaz propan-butan, która nie była narażona na oddziaływanie cieplne. Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną tego tragicznego pożaru mogło być zaprószenie ognia. Spaleniu uległo: częściowo podłoga, drzwi, okno i meble w kuchni. Straty oszacowano na kwotę 7 tys. zł – podsumowuje Andrzej Szozda.

– Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Pracował tam także biegły z zakresu pożarnictwa. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – dodaje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

W działaniach trwających niewiele ponad 2 godziny wzięły udział 4 zastępy gaśnicze: 2 z JRG Zamość oraz zastępy z OSP: Komarów-Odsada, Łabuńki oraz zastępcy dowódcy JRG Zamość.

Ten rok jest wyjątkowo tragiczny w powiecie zamojskim. Od początku stycznia doszło już do czterech pożarów z ofiarami śmiertelnymi. Przez cały zeszły rok takich zdarzeń było pięć, z czego ostatnie pod koniec grudnia.

CZYTAJ TAKŻE: TRAGEDIA POD SKIERBIESZOWEM. NIE ŻYJE 65-LATEK

CZYTAJ TAKŻE: DOM PŁONĄŁ JAK POCHODNIA, MĘŻCZYZNA NIE PRZEŻYŁ

CZYTAJ TAKŻE: SPŁONĄŁ DOM W KALINOWICACH. W OGNIU ZGINĄŁ 75-LATEK

CZYTAJ TAKŻE: TRAGICZNY POŻAR W ZAMOŚCIU. URATOWANO TYLKO JEDNEGO MĘŻCZYZNĘ

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe