Plebiscyt Piłkarski KT: Ta zabawa ma swój prestiż

  • 02.02.2021, 09:42
  • MaSzt
Plebiscyt Piłkarski KT: Ta zabawa ma swój prestiż
Trwa głosowanie w XXI Plebiscycie Piłkarskim „Kroniki Tygodnia”. Swoje typy Czytelnicy mogą wysyłać przez SMS lub na kuponach, drukowanych na łamach naszej gazety.

Jeśli ktoś myśli, że organizowany od 21 lat Plebiscyt Piłkarski „Kroniki Tygodnia” to tylko niewinna, mało znacząca zabawa, to jest w błędzie. Nie chodzi nawet o nagrody, czy zaszczytne miejsca. Już sama nominacja do grona najlepszych i najpopularniejszych przedstawicieli środowiska piłkarskiego Zamojszczyzny wiąże się z wielkim honorem i prestiżem w lokalnym środowisku. A jej brak może nawet skłaniać do rezygnacji ze społecznej działalności w piłce nożnej.

Natychmiast po tym, jak ogłosimy listę nominowanych w poszczególnych kategoriach (Piłkarz, Trener, Młodzieżowiec, Działacz i Drużyna Roku na Zamojszczyźnie), docierają do nas dyskusyjne korespondencje i komentarze. Padają pytania o to, dlaczego nominowany został ten, a nie inny zawodnik lub szkoleniowiec, w czym wciągnięci na listę są lepsi od tych, których zabrakło, czego dokonali wyróżnieni działacze, a przede wszystkim – kto i jakimi kryteriami kierował się, dokonując wyboru.

Dla niektórych kwestia nominacji jest sprawą na niebywałą miarę, więc dostajemy też głosy niezadowolenia od tych, których wśród wyróżnionych zabrakło. Jeden z lokalnych klubowych działaczy twierdzi, że brak nominacji zniechęca do dalszej pracy. Jest niesprawiedliwy dla społeczników, którzy nie chcą nagród, tylko chcą poczuć, że są doceniani. I nawet może być powodem rezygnacji z funkcji prezesa klubu i wycofania się ze społecznej działalności w piłce nożnej.

Zgodnie z zapowiedzią jesteśmy więc zobowiązani do pewnych wyjaśnień. Za ostateczną listę nominowanych odpowiadają dziennikarze sportowi „Kroniki Tygodnia”, dla których lokalna piłka nożna to wielka pasja, sprawiająca satysfakcję, a nie wyczerpujący obowiązek zawodowy. Wybór poprzedziły liczne konsultacje z przedstawicielami środowiska piłkarskiego okręgu zamojskiego, dyskusje i analizy. Za kluczowe przyjęliśmy dokonania w 2020 roku, a nie całokształt kariery. Istotna była także kolejność w ligowej hierarchii. Uznaliśmy, że w każdej spośród pięciu kategorii powinni się znaleźć się przedstawiciele wszystkich zespołów z okręgu zamojskiego, które występują w III i IV lidze, oraz sześciu czołowych w klasie okręgowej. Z uzasadnionych powodów w kilku przypadkach (np. Mateusz Dzwolak z Metalowca Goraj, czy Andrzej Wachowicz z Tura Turobin) złamaliśmy tę zasadę. Kilka osób skreśliliśmy z listy nominowanych na ich osobiste życzenie. Uwzględniliśmy sugestie samych zainteresowanych, dlatego staraliśmy się nie nominować w jednej kategorii dwóch przedstawicieli jednego klubu, by „nie rozbijać głosów”, a tym samym – zwiększyć szansę kandydata na lepszą lokatę w głosowaniu.

JAK GŁOSOWAĆ?

Obok każdej kandydatury podaliśmy jej kod (np. PSKM.13), który należy podać jako treść wiadomości SMS, wysłanej na numer 7248 (koszt wysłania SMS wynosi 2,46 zł w tym VAT). Na skrót składa się nazwa Plebiscyt Sportowy Kroniki, pierwsza litera kategorii (np. młodzieżowiec) i liczba porządkowa kandydata.

PLEBISCYT PIŁKARSKI KRONIKI TYGODNIA: LISTA KANDYDATÓW, KODY SMS, WYNIKI GŁOSOWANIA

Można też głosować za pomocą kuponów papierowych. Przyjmujemy głosy oddane tylko na kuponach oryginalnych, wyciętych z „Kroniki Tygodnia”. Głos uznamy za ważny wtedy, gdy zawarte na nim będą typy w każdej spośród pięciu plebiscytowych kategorii oraz personalia i numer telefonu głosującego. Głosować można jedynie na osoby i zespoły z listy nominowanych. Jeden czytelnik może nadesłać lub dostarczyć osobiście do siedziby redakcji dowolną liczbę kuponów („Kronika Tygodnia”, ul. Żeromskiego 3, 22-400 Zamość).

O zwycięstwie w poszczególnych kategoriach zadecyduje suma głosów oddanych na kuponach papierowych i w systemie SMS.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek
Tomek 02.02.2021, 23:52
Plebiscyt nabiera rumieńców, ma swój prestiż hahaha Ale chwalipięty!
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 02.02.2021, 19:28
Jestem kibicem Unii ale nominacja Michała Herdy to jest kpina. Popularny Orzech miał genialne mecze listopadowe na prawej obronie. Ale reszta rundy jako napastnik lub skrzydłowy były słaba a niektóre fatalne (np. wędka z Różańcem).

Pozostałe