Przemytnicy i celnicy. Podsumowanie roku 2020 (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.02.2021, 09:00
  • Leszek Wójtowicz
Przemytnicy i celnicy. Podsumowanie roku 2020 (TYLKO W GAZECIE) W ub. roku uaktywnił się transport nielegalnych papierosów z wykorzystaniem pociągów towarowych i pojazdów ciężarowych.
Pandemia znacznie ograniczyła ruch osobowy na przejściach granicznych, ale przemytnicy wolnego nie mieli. Lubelska Izba Administracji Skarbowej podsumowała ub. rok.

Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej odpowiada za ochronę i obsługę 460-kilometrowego odcinka granicy Unii Europejskiej. W ub. roku granicę lądową w woj. lubelskim, w tym na przejściach granicznych w Dołhobyczowie, Hrebennem i Zosinie, przekroczyło około 4,7 mln osób, czyli prawie trzy razy mniej niż rok wcześniej. Pandemia zrobiła więc swoje. W tym czasie odprawiono 960 tys. pojazdów osobowych, 61 tys. autokarów i ponad 1 mln pojazdów ciężarowych.

– Na bieżąco poddawane kontroli są także wagony i kontenery towarowe wjeżdżające do naszego kraju pociągami towarowymi przez przejścia kolejowe na granicy z Białorusią i Ukrainą – informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy IAS w Lublinie.

Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe