Łukowa: Ponad pół wieku razem

  • 02.02.2021, 11:50
  • ak
Łukowa: Ponad pół wieku razem Fot. pixabay.com
Nie było wielkiej imprezy, bo na to w czasach epidemii pozwolić sobie nie można. Ale odprawiono w intencji jubilatów mszę świętą. Były też listy gratulacyjne i wiele, wiele serdecznych życzeń. Tak wyglądała uroczystość złotych godów zorganizowana dla małżonków z gminy Łukowa. Niestety, nie wszystkie pary zdołały wspólnie doczekać tego wyjątkowego jubileuszu.

Nabożeństwo w kościele parafialnym w Łukowej odprawił w intencji małżonków ksiądz proboszcz Waldemar Kostrubiec. Jubilaci otrzymali od niego listy gratulacyjne z błogosławieństwem i modlitwą podpisaną przez ks. biskupa Mariana Rojka, ordynariusza diecezji zamojsko- lubaczowskiej. Gratulacje przekazał też bohaterom uroczystości wójt Stanisław Kozyra, który ponadto wręczył małżonkom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP, okolicznościowe dyplomy i upominki.

Tego dnia w Łukowej świętowali: Krystyna i Jerzy Bodysowie z Osuch, Helena i Mieczysław Buczko oraz Maria i Stanisław Bździuchowie z Chmielka, Czesława i Jan Ćwikowie, Feliksa i Eugeniusz Hyzowie, Stefania i Tadeusz Kędzierscy z Łukowej, Marianna i Stanisław Kudełkowie, Bogumiła i Stefan Kulikowie (Chmielek), Kazimiera i Józef Machowie (Łukowa), Maria i Marian Maciukiewiczowie, Maria i Edward Paluchowie (Chmielek), Krystyna i Józef Stelmachowie, Wanda i Eugeniusz Osuchowie, Teresa i Jan Ożgowie oraz Alicja i Mieczysław Wszołowie z Łukowej.

Uroczystości, mimo wcześniejszych planów nie dane było niestety doczekać wspólnie czterem parom. Wdowy po zmarłych mężach również otrzymały od proboszcza listy.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe